FinExpert.e15.cz

Vláda schválila zprávu o digitalizaci

Vláda ČR na svém prvním únorovém zasedání vzala na vědomí „Zprávu o činnosti Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání v ČR za rok 2008“. Zpráva informuje především o aktuálním stavu přechodu na digitální televizní vysílání a o probíhající informační kampani. Ta aktuálně cílí především na Prahu, kde dojde k vypnutí analogového televizního vysílání z vysílače Praha – Žižkov již 30. dubna 2009. Všechny informace k digitalizaci jsou přehledně k dispozici na www.digitalne.tv, v provozu je od podzimu i bezplatná infolinka 800 90 60 30. Zprávu v souladu se Statutem Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání v ČR (dále jen „NKS“) předložil na jednání vlády ministr vnitra ČR Ivan Langer.

Zpráva NKS, která úspěšně prošla vládou, obsahuje souhrn dosavadního vývoje v přechodu na digitální televizní vysílání a projektový plán pro nadcházející fáze, včetně již probíhající informační kampaně. Část zprávy současně popisuje možná riziková místa přechodu na digitální televizní vysílání a návrhy jejich řešení.

Podle předsedy NKS Ing. Zdeňka Duspivy je dle dřívější dohody v současnosti připravována navazující aktuální informace, která bude vládě předložena ještě před samotným ukončením zemského analogového televizního vysílání v územní oblasti Praha město. Zpráva se zaměří na vyhodnocení probíhající informační kampaně a krizové oblasti.

NKS v současnosti ve spolupráci s Českou televizí dokončuje návrh rozpočtu využití zvláštního digitálního účtu na další období. „Museli jsme společně s Českou televizí jako navrhovatelem řešit alternativy rozpočtu zejména ve vztahu k očekávanému poklesu reklamních příjmů v souvislosti s celkovou ekonomickou recesí tak, abychom garantovali limity pro podporu výstavby veřejnoprávního multiplexu i samotné kampaně v dalších letech,“ dodal k aktuálnímu postupu předseda NKS Ing. Zdeněk Duspiva.

Informační kampaň k přechodu na digitální televizní vysílání začala již na podzim loňského roku a v současnosti významně zesiluje. Veškeré informace jsou k dispozici na webových stránkách www.digitalne.tv, v provozu je ve všední dny od 8 do 19 hodin i bezplatná infolinka 800 90 60 30.

„Již nyní je dle výzkumů informovanost občanů o digitalizaci velmi vysoká, kampaň však bude výrazně posilovat s blížícím se vypnutím analogového vysílání v dané lokalitě, tak, abychom prostředky určené na kampaň vyčerpali co nejefektivněji,“ říká Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená