FinExpert.e15.cz

Vítr a záplavy způsobily v květnu vysoké škody

Po zimních škodách způsobených tíhou a sesuvem sněhu nebo námrazy a březnových záplavách se v květnu živly ozvaly znovu a způsobily klientům České pojišťovny škody za více než 100 milionů korun. A to nejen opětovnou vodou, ale výrazně také vichřicemi. Jen z této příčiny zaplnila v posledním květnovém týdnu hlášení Klientského servisu ČP téměř tisícovka případů pojistných událostí.

Vichřice

Téměř 300 škod z vichřic je registrováno v severočeském regionu, 270 případů bylo zaznamenáno v západních Čechách a téměř shodný počet nahlásili klienti z Prahy a středních Čech. O zbytek se podělily ostatní české regiony, na Moravě se tentokrát škody z vichřice objevily pouze výjimečně. Česká pojišťovna počítá s úhradami ve výši kolem 50 milionů korun.

V severních Čechách jsou škody rozprostřeny po celém území regionu nepravidelně, a jejich rozsah je od popadaných větví až po totálně zničené střechy. V západních Čechách zasáhla vichřice zejména okresy Rakovník, Karlovy Vary, Cheb a Tachov. V Aši mobilní technici prohlížejí i škody způsobené úderem blesku. Ve středních Čechách jsou nejvíce postiženy okresy Kladno, Mělník, Mladá Boleslav a Beroun, kde byla situace nejhorší, protože vichřice se ještě spojila s krupobitím.

Záplavy

K vichřici se posléze přidaly opět záplavy. ČP počítá s odškodněním asi 1 500 klientů zhruba podobnou částkou jako v případě vichřice. Nejhorší situace je v západočeském regionu na Plzeňsku, Rokycansku, Tachovsku a Chebsku, odkud jsou hlášeny dvě třetiny všech událostí. S důsledky povodní se potýkají také téměř tři stovky klientů na Berounsku. Příbramsku a v okolí Prahy a další desítky klientů na Písecku a Táborsku.
 
Letošní sněhové, povodňové a větrné kalamity způsobily klientům ČP škody celkem již za 1,4 miliardy korun.

Značné škody utrpěli rovněž zemědělci, kteří byli díky dlouhé zimě postiženi nejdříve vyzimováním plodin a zimním mrazem na vinné révě, posléze ve více než 300 případech záplavou, které nejvíce zasáhly zemědělce z jižní a severní Moravy a východních Čech. Z nedávného krupobití pak bylo nahlášeno 160 škod zejména na řepce, cukrové řepě a obilninách, ve 30 případech zasáhly kroupy také chmel v tradičních chmelařských oblastech Žatecka, Rakovnicka a Litoměřicka. Významně byly poškozeny i ovocné sady na Slánsku.  Celkový odhad zemědělských škod od začátku letošího roku se pohybuje kolem hranice 150 milionů korun.
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Korektura
Jarmila
12. 6. 2006, 08:06

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená