FinExpert.e15.cz

Vítězové eBay a Amazon

Naplno rozjeté období zveřejňování firemních výsledků pokračovalo i v minulých dnech.

 

Z internetového sektoru se čekalo na výsledky provozovatele e-aukcí eBay a prodejce Amazon. eBay ani tentokrát neporušil pravidlo přebíjení odhadů, když hospodařil lépe, než se čekalo. Za první kvartál obrat dosáhl 476 mil. USD (meziroční růst 94 %) a pro forma zisk činil 36 centů na akcii. Odhady kalkulovaly s obratem 456 mil. USD a ziskem na akcii 31 centů. A co je důležitější - optimismus má pokračovat. Společnost totiž zvedla čísla pro celý rok. Nyní se kalkuluje s odhady pro rok 2003: obrat 2,05 mld. a pro forma ziskem 1,41 USD na akcii. Navíc je dobré připomenout, že letos jde o druhé zvýšení odhadů; eBay již v lednu upravil odhady směrem nahoru.

 

Perfektní finanční výsledky mají rádi investoři. Před zveřejněním výsledků se akcie eBay obchodovaly za úctyhodných 90 USD a za letošek tak ušly pěkný kus cesty, když přidaly 30 %. Zveřejnění nejnovějších odhadů pak trh ocenil přírůstkem o dalších 5 USD. Tiše nepřihlíželi ani někteří brokeři. Tak např. First Albany doporučuje akcie kupovat s novou cílovou cenou 104 USD.

 

Spokojeni mohli být také akcionáři Amazonu, když společnost reportovala lepší obrat i zisk. Obrat dosáhl 1,08 mld. USD (meziroční růst 28 %) při provozním zisku na akcii 10 centů; odhady: obrat 1,06 mld. USD, zisk 4 centy na akcii. Navíc Amazon očekává i vyšší celoroční obrat. Ten má činit 4,7 mld. USD vs. dosavadní odhady 4,6 mld. USD. Prvotní reakce trhu ukazovala na růst o 8 %.

 

Z ostatních sektorů přicházely dobré zprávy z farmacie, když potěšili lídři jako Merck, Pfizer či Eli Lilly. Naopak smíšené výsledky se hlásily v telekomunikacích, které se stále potápí v dluzích. Zklamal Sprint FON, Sprint PCS. Na druhé straně příjemně překvapil AT&T Wireless, BellSouth či Qualcomm; papíry AT&T za jediný den vylítly o 23 %.

 

Také tento týden bude obchodování částečně ovlivněno doznívajícími informacemi z firemní sféry. Ohlašovat mají např. Alcatel, Ericsson či bývalá B2B hvězda FreeMarkets.  

 

Doma: výnosná středa

Ani zkrácený týden nezabránil investorům v dalších nákupech. Poptávka byla cítit zejména ve středu, kdy index PX 50 posílil o solidních 2,34 % na 516,5 bodu. Tento den rostly všechny SPADové tituly, kromě Českých radiokomunikací, kde je nadále velkým problémem velice nízká likvidita. Naopak nejlépe si vedly akcie Českého Telecomu, když posílily za jediný den o téměř 4 % a překonaly hranici 320 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená