FinExpert.e15.cz

Vítězka zhodnotila účet o 4040 %

Absolutním vítězem československé soutěže X-Trade Brokers se stala paní Zuzana Holienčinová z Trnavského kraje.
Vítězka zhodnotila účet o 4040 %

Vítězka zhodnotila soutěžní účet o 4040 % a skončila s náskokem 750 % zhodnocení před druhým v pořadí. Slováci vyhráli i v pomyslné soutěži v počtu registrací a nebýt vyššího počtu Čechů v první desítce, soutěž by úplně opanovali. Celkem o vítezství soupeřilo 50 tisíc traderů.

Také v posledním týdnu se soutěžilo o komunikátory HTC a zde jsou výherci: V České republice dokázal nejvíce zhodnotit účet pan Jakub Rusnok a to o 1561 %. Kategorii žen vyhrála paní Martina Kunstová, které se podařilo zhodnotit účet 736 %. Na Slovensku dosáhl nejvyššího zhodnocení v posledním týdnu pan František Galbavý se zhodnocením účtu o 1024 %. Nejlepší Slovenka, paní Lydia Rejdová, dokázala zhodnotit svůj virtuální účet o 651 %.  Všichni výherci týdenní soutěže obdrží komunikátor HTC Touch Diamond 2.

A jaké byly nejlepší obchody vítězky tohoto ročníku soutěže? V prvním týdnu se vítězce Porsche podařilo vyhrát týdenní cenu komunikátor HTC a zařadila se tak mezi favority. Paní Holienčinová se zaměřila na krátkodobé obchody s měnovým párem EUR/USD, kterých byla naprostá většina. Daleko méně příkazů realizovala na ropě, zemním plynu a měnovém páru GBP/USD. Po druhém úspěšném týdnu, kdy se pohybovala na špici soutěže, se rozhodla vyčkávat. Na jejím účtu bylo ve třetím týdnu soutěže realizováno pouze 6 příkazů. V tomto týdnu se také odehrály nejvyšší ztráty výherkyně. Dva obchody s ropou jí stály dohromady přes 18 tisíc euro. Byl to také poslední experiment s volatilními komoditami. Od té doby se už výherkyně držela jen svého oblíbeného instrumentu. Nejziskovější obchod se odehrál na měnovém páru EUR/USD až předposlední den soutěže. Prodejem 81,5 lotů dokázala vítězka vytěžit více než 153 tisíc euro zisku. Znovu se tak potvrdilo, že se soutěží až do samého konce.

Celkem bylo na vítězném účtu zrealizováno 503 obchodů, což znamenalo více než 25 obchodů denně. Některé z nich trvaly až týden, většina se jich ale odehrála v rámci několika minut. Průměrný zisk na obchod však byl daleko nižší. Nakonec se ustálil na hodnotě 833 euro. To hodně vypovídá o strategii, kterou soutěžící zvolila. Vysoký počet krátkých intradenních obchodů střídala s investicemi v řádu několika dnů, kde se realizovaly nejvyšší zisky. Důležitým prvkem také bylo brzké zastavení ztrát. Ta nejvyšší se na měnovém páru EUR/USD vyšplhala na 3000 euro, což je při průměrném počtu obchodovaných 40 lotů tohoto měnového páru velmi nízká hodnota. Většina ztrát se však pohybovala pouze v desítkách euro.

Co se týká celého průběhu soutěže, tak 62 % obchodních příkazů bylo nákupních. Nejoblíbenějšími instrumenty se staly měnové páry, které těsně uhájily svoji pozici před komoditami. Nejobchodovanějším instrumentem byl po celou dobu soutěže měnový pár EUR/USD, který figuroval v každém pátém obchodním příkazu. Nejziskovější obchody však byly realizovány na komoditách. Nejobchodovanějšími komoditami byly ropa, zlato, cukr a zemní plyn. Zájem o obchodování akcií a akciových indexů se postupně zvyšoval, přesto se ani nepřiblížil oblíbenosti měn a komodit.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená