FinExpert.e15.cz

VISA: Studie o zpracovávání karetních transakcí

Společnost Visa Europe zveřejnila studii o nedávném vývoji v oblasti zpracování karetních transakcí z perspektivy retailových bank, nezávislých zpracovatelů a dodavatelů.

Studie byla sepsána na základě nedávné konsolidace zpracovatelského sektoru v Evropě
a s přihlédnutím k blížícímu se zavedení Jednotného evropského platebního prostoru Single Euro Payment Area (SEPA). Studie vychází z údajů dodaných členskými bankami a z názorů přednesených odborníky na konferenci „Insights 07 Payments Forum Europe“, kterou společnost Visa Europe uspořádala v dubnu 2007 a obsahuje příspěvky předních evropských odborníků v oblasti zpracování karetních transakcí.

Ředitel agentury Unysis European Payments Chris de Smet předpovídá, že nové prostředí pro zpracování povede k výrazným změnám v oblasti mezibankovních transakcí a zpracování transakcí zúčtovacími bankami. Podle jeho názoru by konsolidace zpracování karetních transakcí měla být vnímána jako první krok k celkové konvergenci zpracování plateb.

V rámci svého závazku zavést SEPA společnost Visa Europe začala neprodleně zavádět principy SEPA do svých vlastních zpracovatelských postupů. Zpracování karetních transakcí může pro banky znamenat výrazný přínos, proto začala Visa Europe okamžitě investovat do vlastních nástrojů, jako jsou Visa Authorisation, European Customized Services nebo European Switching Platform. Členské banky Visa mají nyní přístup do celoevropského propojovacího systému, od nějž se očekává, že povede ke snížení ceny transakcí, nabídne vyšší rozšiřitelnost, flexibilitu a bude rovněž schopen uspokojit požadavky místních trhů prostřednictvím lokálně konfigurovaných platebních služeb.

Do studie dále přispěli mimo jiné generální ředitel skupiny KBC Herwig de Preter, který se zabývá překážkami, s nimiž se při zpracování karetních transakcí potýkají nadnárodní banky, nebo ředitel karetních služeb Swedbank Jan-Olof Brunila, jenž vysvětluje, jak jeho banka, která působí po celé Skandinávii a v pobaltských zemích, právě uzavřela významnou smlouvu v oblasti zpracování transakcí se společností Visa Europe.

Rozhodnutí používat zpracovatelská řešení Visa Europe pro domácí platby kartami Visa může zlepšit efektivitu zpracování karet v rámci celého regionu. Společnost Visa právě začala zpracovávat autorizace na švédském trhu. Tento krok přirozeně povede k vyšší konkurenci, z níž budou profitovat uživatelé těchto služeb. Visa Europe nepředepisuje svým členským bankám, jaká řešení mají pro zpracování karetních transakcí používat, nicméně je předpoklad, že s tím, jak bude růst počet zpracovaných transakcí, poroste i interoperabilita a spolehlivost, které bude možné nabídnout v oblasti plateb po celé Evropě. To bude jeden z dalších kroků, který umožní nahradit hotovost kartami.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená