FinExpert.e15.cz

VISA: Rekordní počet transakcí na ZOH v Turíně

Visa International, oficiální platební systém na Zimních olympijských hrách v Turíně 2006, oznámila rekordní výsledky, jichž se jí podařilo dosáhnout během 17 dní olympijských her.
Objem transakcí uskutečněných v místě konání her, a to včetně prodeje vstupenek, dosáhl během Zimních olympijských her v Turíně 2006 hodnoty 7 892 500 EUR (9 376 300 USD). Průměrná částka vybíraná z bankomatů, které Visa instalovala na olympijských sportovištích, dosáhla hodnoty 175 EUR (208 USD), což je o 35 procent víc než v Athénách a o 95 procent více než v Salt Lake City.

Sponzorské aktivity podpořilo všech šest regionů Visa: k reklamním akcím pro držitele karet se připojilo celkem 1200 členských bank ve 46 zemích, což oproti hrám v Salt Lake City představuje nárůst o 230 procent. Na těchto hrách rovněž Visa nabídla zcela novou podobu sponzorského programu: pro účastníky například připravila online arkádovou hru Visa Championship – Torino 2006 a na turínské Via Roma otevřela „Merchant Showroom“.

„Olympijské hry jsou nejvýznamnějším sportovní a kulturní akcí a dobré výsledky, jichž Visa dosáhla během Zimních olympijských her v Turíně, jsou odrazem toho, jak moc si naše členské banky, partneři a držitelé karet váží toho, že Visa podporuje olympijské hnutí,“ prohlásil Hans van der Velde, který v současné době odchází do penze z funkce prezidenta a generálního ředitele Visa Europe. Společnost Visa je hrdá na to, že mohla být součástí Zimních olympijských her v Turíně 2006, během nichž olympijské hodnoty jako štědrost a mezinárodní přátelství dostaly díky hostitelům nový rozměr a oslovily sportovce, sportovní příznivce i miliony televizních diváků po celém světě.“

Společnost Visa byla prvním globálním partnerem Mezinárodního olympijského výboru, který spustil marketingový program zaměřený na jednotlivá olympijská města. V minulosti proběhly podobné úspěšné programy v Sydney, Salt Lake City a Athénách. V Turíně uzavřela Visa několikaleté globální partnerství s místní turistickou kanceláří (Turismo Torino), jehož cílem je podporovat region Piemont coby významnou turistickou destinaci a zároveň představit společnost Visa coby jednoho z klíčových sponzorů Zimních olympijských her v Turíně 2006. Visa a Turismo Torino společně vytvořily řadu originálních programů, z nichž budou profitovat turínští obchodníci, turistický průmysl i členské instituce asociace Visa po celém světě.

Místní obchodníci se na partnerském programu podíleli za účelem zvýšení povědomí o možnostech platebních karet a s cílem zvýšit příjmy prostřednictvím řady speciálních programů, které přinášely větší výhody zákazníkům. Celkem 7 000 obchodníků ve městech a horských střediscích použilo 2 075 000 plakátů a poutačů Visa, které byly vytvořeny speciálně pro olympijské hry. Obchodníci v Turíně a horských střediscích si rovněž mohli vybrat z řady reklamních materiálů, jejichž design byl inspirován Turínem a olympiádou.

I průměrná hodnota transakcí učiněných u bankomatů a POS překonala předchozí rekordy. Průměrná hodnota transakce byla 90 EUR (106,92 USD), což je o 5 více než během her v Athénách a o 40 procent více než v Salt Lake City. V olympijském Superstoru bylo instalováno 25 terminálů Visa a celková hodnota transakcí zde za 17 dní dosáhla 2 775 600 EUR. Z celkového objemu vynaložených finančních prostředků, 68 procent činily prostředky vynaložené zahraničními návštěvníky a 18 procent transakcí proběhlo prostřednictvím čipových karet. Z nich pak dvě třetiny s použitím čipu a PINu, což odráží rostoucí popularitu chytrých karet po celém světě.

Hlavní ukazatele:

 • Hodnota transakcí u POS (Visa a Sanpaolo instalovaly celkem 520 terminálů) dosáhla 7 892 500 EUR (9 376 300 USD)
 • Průměrná hodnota transakce u obchodníků na sportovištích byla 90 EUR byla o 5 procent vyšší než během her v Athénách a o 40 procent vyšší než během her v Salt Lake City.
 • Zahraniční návštěvníci her učinili 68 procent všech transakcí u obchodníků na sportovištích a v olympijském Superstoru. Zbývajících 32 procent připadá na domácí, italské držitele karet.
 • Z deseti bankomatů Visa instalovaných speciálně pro hry bylo učiněno celkem 13 143 výběrů hotovosti a celkem 1 275 460 EUR (1 510 747 USD). Průměrná hodnota výběru z bankomatu byla o 35 procent vyšší než v Athénách a o 95 procent vyšší než v Salt Lake City.
 • Bankomaty umístěné mimo olympijský Superstore tvořily téměř 22 procent všech transakcí.
 • Dobrovolníkům pro olympijské a paralympijské hry bylo vydáno celkem 45 000 předplacený karet s logem Visa a Sanpaolo. Další karty vydala Visa ve spolupráci s dalšími TOP sponzory, tedy společnostmi Coca-Cola a McDonald’s.
 • 18 procent všech transakcí u obchodníků tvořily transakce pomocí čipové karty. Z nich dvě třetiny s pomocí čipu a PIN, což odráží rostoucí oblibu chytrých karet EMV po celém světě, a to včetně řešení V PAY a evropského čipového a PIN řešení.
 • Na reklamních akcích se podílelo 1 200 bank ve 46 členských zemích.
 • Během her byla představena online arkádová hra The Visa Championships – Torino 2006. Zúčastnili se jí hráči z 20 zemích, kteří se pak 15. února utkali ve finále, jež se konalo v Galleria Lingotto. Celosvětové finále bylo završením řady národních soutěží, které probíhaly od října do prosince 2005.
 • Již posedmé proběhla výtvarná soutěž Visa – Olympiáda fantazie, které se zúčastnilo půl milionu malých výtvarníků ve věku od devíti do dvanácti let z celkem 13 zemí. 22 finalistů bylo pozváno do Turína a jejich výtvory byly vystaveny v Galleria Subalpina. Hlavní cenu si odnesl Vladimir Oratovskij z Ukrajiny za svůj výkres „První v cíli“.
 • Velké oblibě se těšila tři klientská centra Visa, na něž se držitelé karet mohli obracet s nejrůznějšími dotazy. Centra, umístěná v Turíně a Sestriere, fungovala v několika jazycích a během 17 dnů konání her je navštívilo 3 078 návštěvníků. Kromě těchto center zřídila Visa ještě servisní středisko v olympijském Superstoru.
 • Centrum Visa Olympians Renuion, které založila Visa ve spolupráci s Mezinárodním olympijským výborem a Asociací světových olympioniků, přilákalo 1 700 návštěvníků, tedy sportovců a jejich hostů. Mezi VIP návštěvníky byl i monacký kníže Albert a přední zástupci médií. V centru proběhlo během her celkem 30 akcí.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená