FinExpert.e15.cz

Visa přináší ideu zimních olympijských her dětem v celé Evropě

Vybrané výkresy dětí z České republiky budou tvořit součást výstavy, kterou tento týden hostí Evropský parlament. Výstava bude obsahovat nejlepší výtvarná díla vytvořená dětmi ze šesti evropských zemí, které se zúčastnily soutěže „Visa Olympiáda fantazie“ (VOI), uspořádané u příležitosti Zimních olympijských her v Turíně 2006. Výstava oslavuje skutečnost, že se hostitelem zimních olympijských her opět po čase stala evropská země. Výstavu uspořádala společnost Visa ve spolupráci s poslancem Evropského parlamentu Jasem Gawronskim
a představí výtvarná díla dětí z České republiky, Itálie, Norska, Polska, Švýcarska a Velké Británie. Výstava probíhá v Salle Menuhin od 23. do 27. ledna 2006.

V Evropském parlamentu bude vystaveno 7 nejlepších obrázků z České republiky včetně vítězného „Grizzlyho na snowboardu“ od celkového vítěze Tomáše Staňka. Tomáš se svým otcem osobně navštíví Zimní olympijské hry v Turíně 2006 v období od 9. do 13. února 2006 jako hosté společnosti Visa.

Vedle výtvarných děl, která uspěla v soutěži Visa Olympiáda fantazie, budou v Evropském parlamentu vystaveny také výkresy dětí, které se zúčastnily soutěže pořádané Organizačním výborem pro Zimní olympijské hry 2006 v Turíně a nazvané „Designa il tuo sito olimpico“ (Nakresli své olympijské sportoviště). Celkem bude vystaveno 51 obrázků.

Hans van der Velde, prezident a CEO společnosti Visa Europe, prohlásil: „Visa Olympiáda fantazie (VOI) je mezinárodní výtvarný program určený pro děti ve věku devíti až třinácti let. Cílem programu je to, aby se děti dozvěděly více o olympijském hnutí, a jako prostředek byla zvolena výtvarná soutěž. Za odměnu dostane vítěz každého národního kola možnost podívat se na Olympijské hry jako host společnosti Visa. Soutěž se poprvé konala u příležitosti zimních olympijských her v norském Lillehammeru a jejím cílem je seznamovat děti s cíly, ideály
a dějinami olympijských her a přitom podpořit jejich fantazii a rozvinout jejich nadání.“
 Dále dodal: „Z historického hlediska jsou olympijské hry záležitostí uměleckou stejně jako sportovní. Vždyť v Řecku vedle atletů soutěžili i básníci, hudebníci, malíři a sochaři. Baron Pierre de Coubertin, zakladatel novodobého olympijského hnutí, chtěl tuto spojitost obnovit
a v roce 1906 udělil zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili v pěti uměleckých soutěžích. Kvůli dvěma světovým válkám se tyto soutěže konaly do roku 1949 jen sporadicky, až byly zcela vyřazeny a nahrazeny olympijskými kulturními programy. Visa na tuto tradici skloubení uměleckých a atletických soutěží navázala vytvořením soutěže VOI.“

Visa Olympiáda fantazie dává dětem úkol vytvořit umělecké dílo na olympijské téma. Malí vítězové jsou vybíráni podle výtvarné vyspělosti díla, jeho originality a též podle schopnosti sdělit v díle dané téma. Pro zimní olympijské hry v Turíně 2006 bylo úkolem vytvořit vlajku, která by ilustrovala jejich oblíbený olympijský sport.

Soutěže o cestu na Zimní olympijské hry v Turíně se zúčastnily děti ze 13 zemí celého světa. Vítězové budou společně se svým rodičem nebo právním zástupcem hosty společnosti Visa. V Turíně budou všechny výkresy vystaveny v galerii Subalpina na Piazza Castello. Celosvětové finále proběhne 10. února 2006 za přítomnosti Mezinárodního olympijského výboru, monackého knížete Alberta a řady skvělých olympijských sportovců minulosti. Děti dostanou „první medaile na Zimních olympijských hrách v Turíně 2006“ a celkový vítěz, který bude vybrán z přítomných, získá navíc ještě zájezd na Olympijské hry 2008 v Pekingu.

Soutěž VOI nabízí opravdovou příležitost dětem celého světa sdílet olympijské ideály, jež jsou společné všem národům a kulturám. Umožňuje další rozvoj těchto myšlenek, stejně jako možnost oslavovat ducha novodobého olympijského hnutí. Soutěže se od roku 1994 zúčastnilo téměř milion dětí a 233 dětí ze 44 zemí navštívilo olympijské hry v Lillehammeru, Atlantě, Naganu, Sydney, Salt Lake City a Athénách na pozvání společnosti Visa. 

Po výstavě na půdě Evropského parlamentu bude 36 výtvarných děl věnováno bruselské dětské nemocnici A.Z.-VUB Pediatrie (Academisch Ziekenhuis – Vrije Universiteit Brussels). Ředitel této nemocnice, profesor Vandenplas, je darem nadšen. „Tyto obrázky nejenže projasní zdi a pokoje naší nemocnice, ale rovněž poskytnou inspiraci dětem, které léčíme“, prohlásil.

Společnost Visa je celosvětovým partnerem olympijského hnutí od roku 1986 a od Zimních olympijských her v Calgary 1988 je též oficiální platební službou her. Společnost Visa je hrdá, že je zároveň jediným globálním sponzorem Zimních paralympijských her v Turíně 2006. Hry v Turíně jsou již třetími paralympijskými hrami, které společnosti Visa sponzoruje.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená