FinExpert.e15.cz

Visa hlásí přes jednu miliardu bezkontaktních plateb

Praha, 13. července 2015

Nejnovější data společnosti Visa Europe ukazují, že obliba bezkontaktních karet nadále roste a za posledních 12 měsíců bylo jejich prostřednictvím uskutečněno zhruba 1,1 miliardy transakcí za celkem 12,6 miliard eur (více než 340 miliard korun). Údaje rovněž ukazují, že držitelé karet Visa utratili jen v březnu 2015 1,6 miliardy eur (přes 43 miliard korun) – to je třikrát více než ve stejném období roku 2014.  

Bezkontaktní technologie je velmi rychle přijímána bankami, obchodníky i bankami a její využití stále roste. V březnu 2015 byla hlavním evropským trhem pro společnost Visa Velká Británie s 52,6 miliony transakcemi, následovaná Polskem (49,7 milionu) a Českou republikou (13,9 milionu).

Česko na špici Evropy

Česká republika okupuje nejvyšší příčky všech tabulek týkajících se bezkontaktního placení. „Podle aktuálních statistik Visa Europe je naše země první, co se týká podílu bezkontaktního placení u obchodníků, které dosahuje bezmála 60 procent, což je výrazně více než u druhé země v pořadí – Polska. Češi si již uvědomují, že platit bezkontaktně znamená platit rychle a zároveň bezpečně,“ informuje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.
Top 5 zemí s nejvyšším podílem bezkontaktních plateb v obchodech (červen 2015).

Bezkontaktně se platí především za nákupy potravin, v restauracích nebo fast-foodech
Evropští spotřebitelé nejvíce používají bezkontaktní karty k platbě za každodenní nákupy, jako jsou nákupy potravin, platby v restauracích nebo platby za rychlé občerstvení. Data ukazují, že spotřebitelé též rádi používají bezkontaktní karty k hrazení vyšších částek, jako jsou platby za týdenní nákupy v supermarketech. To platí zejména v zemích jako Česká republika, Polsko a Španělsko, kde držitelé karet mají možnost využívat bezkontaktní karty pro jakékoli platby – stačí kartu přiložit a zadat na terminálu PIN.

Na celém kontinentě používají zákazníci celkem 131 milionů bezkontaktních karet Visa, které jsou pravidelně používány na více než 2,6 milionech bezkontaktních terminálů. Do roku 2020 budou všechny terminály Visa v Evropě přijímat bezkontaktní platby. Aktuálně vydává bezkontaktní karty Visa 240 bank po celém kontinentu a do roku 2020 bude mít přístup k bezkontaktnímu platebnímu nástroji velká většina držitelů karet Visa.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená