FinExpert.e15.cz

Visa Europe: nový prezident společnosti

Představenstvo společnosti Visa Europe dnes oznámilo, že novým prezidentem a generálním ředitelem Visa Europe byl s platností od 1. března 2006 jmenován Peter Ayliffe. Nový prezident a generální ředitel byl jmenován poté, co se dosavadní generální ředitel a prezident Hans van der Velde rozhodl rezignovat na všechny své funkce a odejít do penze.

Do ledna 2005 působil Peter Ayliffe jako ředitel divize retailového bankovnictví v přední britské bance Lloyds TSB Group. Od září 2000 do března 2005 zastával post ředitele představenstva společností Visa Europe a Visa International. Rovněž byl zakládajícím předsedou výboru Visa Europe pro audit, správu rizik a financí (Visa Europe Audit, Risk and Finance Committee), kde výrazně přispěl k zavedení přísnějších standardů bankovního dozoru. Zasedal také ve Visa International Audit, Risk and Finance Committee. Během svého dvacetiletého působení v TSB a poté v Lloyds TSB zastával Peter Ayliffe řadu manažerských funkcí.

Hans van der Velde, který na počátku ledna oslavil šedesát let, zastával funkci prezidenta
a generálního ředitele Visa EU a poté Visa Europe od září 1995. Za jeho působení v této funkci vzrostl objem finančních transakcí více než pětinásobně a v roce 2005 dosáhl hranice jednoho bilionu EUR. V červenci 2004 se Visa Europe stala akciovou společností a jedním z vlastníků Visa International. V nedávné době s rozvojem V PAY, debetního produktu vyvinutého pro debetní potřeby domácností na evropském kontinentu,  položila společnost Visa Europe  základy pro to, aby mohla získat větší podíl na evropském debetním trhu a učinila první skutečné kroky k naplnění vize Evropské komise, jíž je jednotný evropský platební trh (SEPA).

Předseda představenstva Visa Europe Jan Lidén k výměně na nejvyšším postu řekl: „Hans van der Velde odvedl během uplynulých deseti let obrovský kus práce. Je mi líto, že svou pozici opouští, nicméně jsem moc rád, že se dále bude podílet na strategickém rozvoji naší společnosti.

Petera Ayliffea dobře znám jak já, tak zbytek představenstva. Když jsme zvážili výsledky průzkumu, který jsme podnikli mezi potenciálními kandidáty, bylo okamžitě zřejmé, že právě Peter Ayliffe disponuje zkušenostmi a znalostmi, kterých je pro tento post potřeba. Zejména jsme ocenili jeho důkladné znalosti retailového bankovnictví.  Představenstvo schválilo jmenování Petera Ayliffa generálním ředitelem a prezidentem Visa Europe jednomyslně a velice se těšíme, až s ním na novém postu začneme spolupracovat.“

Hans van der Velde změnu komentoval: „Jsem velice hrdý na to, co se nám ve Visa Europe podařilo:  během uplynulých deseti let jsme skutečně dokázali naplnit vizi a nahradit hotovost
a šeky platebními kartami. Dnes je každé desáté euro utracené na evropském kontinentu utraceno prostřednictvím karty Visa. Nic z toho by nebylo možné bez nasazení a úsilí členských bank, zaměstnanců a manažerů Visa Europe.  Peter působil jako ředitel představenstva, takže byl po většinu této doby mým blízkým kolegou. Jsem velice rád, že právě on bude moci uplatnit své obrovské znalosti a nadšení na postu generálního ředitele Visa Europe a povede naši společnost do nové fáze rozvoje.“

Peter Ayliffe prohlásil: „ Jsem velice rád, že na post nastupuji právě teď, kdy společnost Visa i trh prochází dynamickým rozvojem. V Evropě dochází k rychlému vývoji platebních systémů a já pevně věřím, že společnost Visa Europe má všechny předpoklady pro to, aby tohoto trendu využila k realizaci vynikajících  obchodních příležitostí. Visa se stane nedílnou součástí každodenního života evropských domácností, což s sebou nevyhnutelně přinese nové požadavky na otevřenost a transparentnost, jimž dostát bude naším předním úkolem. Již se těším, až se s těmito výzvami a úkoly budu vypořádávat společně se svými kolegy, zaměstnanci a členskými institucemi naší společnosti, a ruku v ruce budeme pracovat na celosvětovém rozvoji firmy

Peter Ayliffe

Klepněte pro větší obrázek

Peter Ayliffe (50 let) má více než třicetiletou zkušenost z oblasti retailového bankovnictví. Do ledna 2005 působil deset let jako ústřední ředitel retailového bankovnictví v Lloyds TSB, jež je jednou z nejvýznamnějších bank ve Velké Británii. V průběhu své předchozí dvacetileté kariéry zastával v této bance řadu manažerských pozic. Mimo jiné působil jako výkonný ředitel divize osobního bankovnictví, měl na starost správu účtů, bankomatů, dohlížel na soukromé půjčky či sektor kreditních karet. Před svým jmenováním do pozice generálního ředitele Visa Europe působil po tři roky rovněž jako ředitel prodejní sítě Lloyds TSB a dohlížel na prodej, služby a vzájemnou spolupráci zhruba 1250 poboček této přední britské banky.

Svou profesionální kariéru Peter Ayliffe zahájil v bance National Westminster Bank, jež je nyní součástí bankovní skupiny Royal Bank of Scotland. Zde získal důkladné znalosti bankovní sítě, osvojil si ekonomické modely, stejně jako nástroje ekonomických prognóz a tržního průzkumu. Na všech postech, které ve své profesní minulosti zastával, se Peter Ayliffe zaměřoval na služby poskytované klientům, motivaci zaměstnanců a řízení obchodních vztahů. Jeho úspěšné působení v těchto pozicích se odráželo v budování silnější pozice firmy, růstu tržního podílu, spokojenosti klientů i zaměstnanců a v neposlední řadě i ve vynikajících finančních výsledcích.

Během svého působení v bance Lloyds TSB pracoval Peter Ayliffe od října 2000 do března 2005 jako ředitel představenstva Visa Europe a též jako ředitel představenstva Visa International. Byl zakládajícím předsedou výboru Visa Europe pro audit, správu rizik a financí (Visa Europe Audit, Risk and Finance Committee) a členem Kompenzačního výboru Visa Europe (Visa Europe Compensation Committee). Zasedal také ve Visa International Audit, Risk and Finance Committee. Poslední rok zastával Peter Ayliffe post hlavní poradce Visa Europe.

Peter Ayliffe vystudoval ekonomii na univerzitě v Manchesteru. Je čestným ředitelem společnosti Investors in People, kde předsedá auditovému i kompenzačnímu výboru. Působil také jako člen správní rady penzijního fondu skupiny Lloyds TSB.

Peter Ayliffe je ženatý a má dvě dospělé děti.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená