FinExpert.e15.cz

VISA EUROPE: Nové PIN karty Visa představeny v rámci pilotního projektu, který je významným krokem v boji proti zneužívání platebních karet

Společnost Visa Europe znovu upevnila svoji přední pozici na poli technologické inovace, když spustila pilotní projekt na nové „PIN karty Visa“. Ten představuje velice efektivní a stylové řešení, jak bojovat s případy zneužití karty v nepřítomnosti zákazníka (tedy hlavně při transakcích uskutečněných po internetu nebo telefonu).
 
Visa PIN karta byla vyvinuta v úzké spolupráci se společností EMUE Technologies a představuje skutečný průlom v boji proti zneužívání karet. Na první pohled vypadá jako běžná kreditní nebo debetní karta, ale její čip je doplněn o jedinečnou technologii, která generuje jednorázový bezpečnostní kód. Ten se zobrazí držiteli karty na integrovaném osmimístném alfanumerickém displeji. Karta má zabudovanou baterii, jejíž minimální životnost jsou tři roky a její používání je velice pohodlné. Společnost Visa bude díky této kartě moci vydavatelům nabídnout bezpečné řešení pro ověřování online transakcí a spotřebitelé budou bezpečně a pohodlně nakupovat po internetu či telefonu, aniž by ke kartě potřebovali nějaké zvláštní zařízení.
 
Prezident a generální ředitel společnosti Visa Europe Peter Ayliffe k novince říká: „S dalším dynamickým rozvojem elektronického obchodu musíme my jakožto poskytovatelé platebních řešení hledat další a dokonalejší způsoby boje proti zločincům. Ti totiž vzhledem k většímu zabezpečení transakcí prováděných kartou u obchodníků nyní obrátili svou pozornost k platbám, při nichž není karta fyzicky přítomná.
 
Společnost Visa Europe stála v uplynulých letech v popředí boje proti těmto hrozbám, stačí vzpomenout iniciativy jako CVV2 nebo Verified by Visa. Náš poslední projekt – PIN karta Visa – je zcela nepochybně další velice významný přírůstek k těmto snahám. Karta je vybavena speciální technologií, jež umožňuje generovat jednorázové bezpečnostní kódy. Tato technologie v kombinaci s dnes již běžným čipem nabízí uživatelům vysoké pohodlí a vydavatelským bankám dává možnost bezprecedentní kontroly nad všemi druhy transakcí, při nichž zákazník není přítomen – vzdálené bankovnictví, internetové a telefonické bankovnictví nebo platební příkazy.“
 
Generální ředitel společnosti Emue Technologies Brendan McKeegan k tomu dodává: „Jsme velice rádi, že jsme se mohli spojit se společností Visa Europe a nabídnout evropským vydavatelům platebních karet toto originální řešení. Tento inovativní produkt kombinuje všechny standardní autorizační komponenty s jedinečnou technologií vyvinutou naší společností – výsledkem je levné, pohodlné a spolehlivé řešení.“
 
PIN karta Visa zaručuje, že vzdálenou transakci kartou může provést jen skutečný držitel karty, který jediný zná PIN a má kartu u sebe.
 
Autorizace transakce probíhá třemi kroky:
 
  1. Při zvolení vzdálené transakce nebo přihlášení k internetovému bankovnictví aktivuje držitel karty autorizační proces, a to tak, že na kartě stiskne označené tlačítko.
  2. Po vyzvání zadá na kartě standardní PIN.
  3. Na displeji karty se objeví jednorázový kód, který uživatel použije a transakci tím autorizuje.
Peter Ayliffe dodává: „Jde o skutečně jedinečné a originální řešení, které zcela nepochybně osloví vydavatele karet i běžné zákazníky. Vydavatelé, kteří se tohoto pilotního projektu účastní, budou mít skvělou příležitost prokázat zájem o bezpečí svých klientů a odlišit se tak od konkurence. Spotřebitelé zase nepochybně uvítají pohodlí, které jim karty nabízí, i větší jistotu při provádění vzdálených transakcí.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená