FinExpert.e15.cz

Visa a BarclayCard uvedly bezkontaktní kartu pro platbu v MHD

První bezkontaktní karta umožní drobné platby za jízdné v londýnské dopravě.
Nová karta nazvaná Visa Barclaycard umožní bezpečné, rychlé a pohodlné platby za drobnější částky do 10 liber (přibližně 400 Kč), tedy zejména platby za kávu, občerstvení nebo denní tisk. Karta bude současně fungovat jako lístek pro cestování londýnským metrem a autobusy. 

Platba kartou probíhá tak, že uživatel jednoduše přidrží kartu nad čtečkou, aniž by ji musel vkládat do terminálu, jak je to nutné u běžných karet. Nový typ karty tak nabídne mnohem větší pohodlí, umožní rychlejší transakce a sníží celkový počet karet, které spotřebitel nosí v peněžence.

Integrovaná bezkontaktní platební a cestovní karta bude spotřebitelům k dispozici od léta 2007 a umožní svým držiztelům provádět bezpečně transakce ve zlomku sekundy. Jde o vůbec první multifunkční bezkontaktní kartu uvedenou na evropský trh.

První bezhotovostní technologie v britské hromadné dopravě

Bezkontaktní cestovní a platební karta bude vůbec prvním případem použití bezkontaktní technologie v britské hromadné dopravě. Bezkontaktní platby jsou takové platby, při nichž jsou platební instrukce prostřednictvím bezdrátových technologií bezpečně vyměněny mezi bezkontaktní čipovou kartou a přijímacím (akceptačním) terminálem. Visa vyvinula komerčně použitelné bezkontaktní řešení postavené na čipové technologii EMV již v roce 2004. Dosud byla bezkontaktní technologie použita na několika vybraných trzích po celém světě, například ve Spojených státech a Asii/Tichomoří.

Ve Velké Británii Barclaycard vydává kreditní karty Barclaycard a další portfolia karet, například Monument, SkyCard nebo Solution Personal Finance. Barclaycard poskytuje zajištěné i nezajištěné půjčky, a to prostřednictvím značek Barclayloan, FIRSTPLUS a Clydesdale Financial Services. Mimo Velkou Británii vydává Barclaycard kreditní karty ve Spojených státech, Německu, Španělsku, Itálii, Portugalsku, Skandinávii a též v Africe. Divize Barclaycard Business zpracovává platební transakce pro obchodníky a vydává kreditní i debetní karty pro firemní klientelu.
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

hezký...krádež?
jan
18. 12. 2006, 19:09

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená