FinExpert.e15.cz

Víc než kavárna

Internetové pracoviště Sun@Point otevřela v budově ČTK v Opletalově ulici v Praze společnost Sun Microsystems spolu s partnery C-Copy Centrum, Getronics a GTS.
Víc než kavárna

Cílem projektu Sun@Point je představit veřejnosti plně funkční internetové pracoviště využívající tenké klienty Sun Ray 150.  V Sun@Point centru bude kromě vysokorychlostního připojení k internetu možné využít také služeb pro videokonference.

„Jde v podstatě o veřejně přístupné demo centrum, kde jako koncová zařízení fungují tencí klienti. Současně jde o ukázku využití systému čipových karet a multimediálních internetových služeb,“ vysvětluje Radomír Macek, marketingový ředitel společnosti Sun. V centru lze klientům, kteří mají zájem vytvořit podobné pracoviště, podrobně představit jeho fungování.

Firma Getronics poskytla instalaci systému a řešení pro monitorování jednotlivých pracovišť (pokladní systém). Výhodou těchto zařízení je mimo jednoduché centrální správy a prakticky nulových nákladů na údržbu i možnost využití integrované čtečky čipových karet. Klient obdrží u centrálního pultu speciální čipovou kartu, která je registrována v systému. Zasunutím karty do koncového terminálu získá přístup k vysokorychlostnímu internetu (2MB/s) s možností ukládání a vypálení stažených dat. Pokladní systém přepočítá časové impulsy vázané ke kartě, provede požadavek na vypálení CD a předá tyto údaje na pokladnu.

Pracoviště tohoto typu potřebuje spolehlivé širokopásmé připojení k internetu. Připojení s kapacitou 2MB/s a výše zajišťuje společnost GTS, která v Praze disponuje nejrozsáhlejší páteřní sítí optických kabelů.

Prostory a vybavení Sun@Point centra umožňují i konání videokonferencí. Software Sun Forum 3.2 poskytuje integrované řešení přenosu videa, datových konferencí a hlasu přes protokol VoIP. K tomuto účelu jsou vyhrazeny dvě pracovní stanice Sun Blade 100 s přístupem přes rozhraní čipové karty. Instalaci provedla společnost Getronics.

Zákazníci pracoviště Sun@Point mají mohou využít služeb C-Copy Centra, což jim umožňuje nejen pohodlně kopírovat donesené materiály, ale také tisknout dokumenty, které stáhnou z internetu. „Firma C-Copy Centrum poskytuje černobílý i barevný tisk do formátu A0 s využítím nejmodernějšího zařízení od firmy Canon. Samozřejmostí je elektronický příjem zakázek i ve velkých datových objemech, operativní vyřizování zakázek a dodávka až do domu,“ říká jednatel firmy Tomáš Zima.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená