FinExpert.e15.cz

Věci, které je lepší kupovat z druhé ruky

Následujících třináct položek mezi ně rozhodně patří.
Věci, které je lepší kupovat z druhé ruky

Pořád si lámete hlavu nad tím, jak ušetřit? Pak zbystřete. Všichni dobře víme, že jsou věci, za které se vyplatí si připlatit, ale jsou i výrobky, za které by byla hloupost platit plnou cenu.

Jízdní kola

Modely jízdních kol se stejně jako automobily obměňují každý rok. To znamená, že starší modely můžete koupit za zlomek ceny, zejména na podzim a v zimě, kdy je chladněji. Jestliže vám ceny kol v kamenných obchodech připadají nadsazené, zkuste internet. Také se zamyslete, zda byste do práce nemohli jezdit na kole. Pokud ano, ušetříte ještě více.

Učebnice

Učebnice se mohou dost prodražit. Jedna nová vědecká publikace pro studenta medicíny stojí i několik tisíc korun. Studium vás může doslova zruinovat. Pokud je to možné, učebnice si vypůjčte v knihovně, od známého, zkontrolujte nabídku na internetu, navštivte burzu učebnic nebo antikvariát.

Dětské oblečení

Samozřejmě nedoporučujeme šetřit na předmětech, jejichž kvalita (respektive nekvalita) by mohla ohrozit bezpečí vašich ratolestí. Na kočárku či autosedačce se šetřit nevyplácí, ale na oblečení? Z toho děti stejně brzy vyrostou a je jim úplně jedno, že na písek nevyrazí v prvotřídních teplákách. Skvrny od jídla navíc životnost dětského oblečení dosti snižují. Poohlédněte se proto po výprodejích, second handech, zeptejte se rodiny a známých.

Automobily

Kdo by nemiloval vůni nového auta? Ale s ním vyjedete z brány autosalónu, jeho hodnota klesá přibližně o 20 %. Nákupem ojetého vozidla výrazně ušetříte. Pět let staré auto může stát třetinu toho, co dáte za nové. Navíc budete platit méně za pojištění.

Vybavení domácnosti

Než vyhodíte několik tisíc korun za nové kuchyňské vybavení, zvažte, zda by nebylo lepší odkoupit ho od přátel nebo rodiny, případně přes internet. Tímto způsobem můžete získat mixér, šlehač, mikrovlnou troubu, ale i ledničku či pračku.

Hračky

Udělejte svému rozpočtu radost a vyhýbejte se předraženým hračkářstvím. Stejné hračky můžete pořídit na internetu o poznání levněji. A vůbec nevadí, že už jsou použité. Myslíte, že to vaše pětileté dítko pozná? Těžko.

Nábytek

Zajděte do bazaru. Třeba narazíte na kousek, který se vám bude hodit. Také se podívejte na internet a zeptejte se známých, zda se nechtějí zbavit staršího nábytku.

Oblečení na svatbu

Je opravdu zbytečné, aby družička platila plnou cenu za šaty, které si na sebe vezme jen jednou. Můžete je koupit použité nebo vypůjčit ve specializovaných obchodech. Uvědomte si, kolik můžete ušetřit, pokud se rozhodnete zakoupit použité svatební oblečení. A to není vše. Pokud na něj budete opatrní, můžete ho po svatbě opět prodat. Za ušetřené peníze pak můžete vyrazit na pohádkovou svatební cestu.

Domácí mazlíčci

Když se zamyslíte nad tím, kolik zvířat se je v útulcích, je téměř hřích koupit si domácího mazlíčka za několik tisíc korun. Pokud se rozhodnete například pro pejska z útulku, ušetříte a uděláte dobrý skutek zároveň.

Zábava

Pokud chcete svoji sbírku obohatit o další CD, DVD nebo Blue-ray disk, není důvod, abyste platili plnou cenu. Na internetu určitě narazíte na zajímavé nabídky. Něco jiného je, pokud pokukujete po použité herní konzole či notebooku – pravděpodobně narazíte na lákavé ceny, ale na elektroniku z druhé ruky málokdy získáte záruku.

Střecha nad hlavou

Trh nemovitostí na tom není stále nejlépe, pořídit si starší nemovitost tedy rozhodně není špatný nápad. Metr čtvereční stávající nemovitosti je většinou levnější než u nově vznikajících projektů. Také je možné zakoupit dům, který propadl bance (velice běžné především ve Spojených státech, u nás také probíhají aukce zabaveného majetku a podobně).

Šperky

Než se vydáte k Tiffanymu, ujistěte se, že váš účet stojí na hodně pevných základech. Pokud tomu tak není, a přesto byste rádi sebe nebo někoho jiného potěšili šperkem, zkuste obchod se starožitnostmi. Předsudky stranou, vedle různého haraburdí můžete objevit pravé poklady.

Designové skvosty

Je vám kolem dvaceti a ještě nikdy jste se nezúčastnili, respektive nezúčastnily, clothes swappingu? Velká škoda. Takové akce jsou výbornou příležitostí, jak vyměnit vyřazené kousky oblečení za pravé hotové skvosty. Na této bázi fungují i některé internetové obchody. Jen si dejte pozor na kvalitu, pročtěte si reference a udělejte si obrázek, zda ten či onen prodejce stojí za to.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Další článek


 

celkem 8 komentářů

Nejnovější komentáře

Mám nové auto a jsem rád. Nekoupil bych použitý mixé...
Lukas
29. 3. 2013, 14:23
S auty bych ale souhlasil, je blbost kupovat nové, k...
Mi.Chal
19. 3. 2013, 21:55
A to je vlastnost IPhone nebo ovcí, které za to vyha...
Mi.Chal
19. 3. 2013, 21:51
Hádáte správně, nekoupil, a nepovažuju to za žádnou ...
czhunter
14. 3. 2013, 12:45
To sis asi nikdy nekoupil iPhone, ze? U toho je vyho...
S474N
14. 3. 2013, 12:20

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená