FinExpert.e15.cz

Ve vyspělých státech si zdravotnictví váží více než u nás


Mira  |  06. 12. 2005 15:45

+++ Můžeme říci, že kvalita zdravotnictví je ovlivněna především množstvím peněžních prostředků, které do něj proudí. +++ Ha, ha. Zvláště, pokud máme stejné výdaje jako v Rakousku. Proč tedy se politici nechávají léčit v Rakousku a ne v Čechách (havel, slovenský prezident schuster?)

Protože u nás ve zdravotnictví vládne hluboký komunismus, budou problémy pořád, i kdyby se tam každý rok nasypalo desetkrát víc peněz. Pořád to bude málo.

Navíc tam funguje typické státní přerozdělování (kdo kdy sylšel o jakési kategorizační komisy rozhodující o stovkách mld., než se objevil Rath?), úplatky apod. Stát není nucen šetřit.

Nedá se svítit, na dobré slovo lidi neslyší. Lidí "slyší" pouze na peníze. Dokud nebude vytvořena vazba mezi tím, kolik zaplatím doktorovi a co za to dostanu, nebude to nikdy fungovat a peněz bude pořád málo.

Nemocnice, doktoři ani pojšťovny totiž nemají motivaci šetřit. Ani já nemám potřebu vyžadovat za své zaplacené peníze to, co skutečně potřebuji. Je jedno, jestli mne doktor neuvidí deset let, nebo tam budu dvakrát do týdne. Stejně budu platit státu zdravotnické daně (zdravotní, nemocenskou). Doktor si stejně paušálem na své peníze přijde. A já nevím, co za mne účtuje pojišťovně.

Ona by vůbec byla dobrá statistika nemocnosti malých podnikatelů, kteří jsou závislí na tom, jestli pracují nebo ne, ve vztahu k celku. Ty dávky jsou totiž tak malé, že si nikdo nedovolí marodit, pokud musí platit nebytové prostory apod. A to nemluvím o tom, že podnikatelům se nehradí péče o nemocné dítě.

Za to pro spoustu zaměsntanců se vyplatí "se hodit" marod.

 | 
t  |  07. 12. 2005 12:11

U Havla je  to proste proto, ze se mu proste zdravotni stav zhorsil az pri pobytu v Rakousku a tak musel tam byt prevezen do tamejsi nemocnice, jako kazdej kdo si plati zdravotni pripojisteni na cesty do ciziny ......

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená