FinExpert.e15.cz

Vánoční úklid firmou? Proč ne!

Využívání úklidových agentur se stává běžnou praxí. Tak proč ji nevyužít právě v předvánočním čase?
Vánoční úklid firmou? Proč ne!

Možná si také vzpomenete na jeden český seriál, ve kterém si hlavní hrdinka pozvala paní na úklid a za prvé se za to strašně styděla a za druhé před tím pořádně vygruntovala, protože co by tomu paní na úklid řekla, že má doma nepořádek. My už se stydět nemusíme. Využívání úklidových agentur se stává běžnou praxí. Tak proč ji nevyužít právě v předvánočním čase?

Na kolik nás to vyjde? 

Úklidové agentury už najdeme i v menších městech. Proto pokud se pro tuto pomoc rozhodnete, máte právo volby. Možná se budete divit, ale úklidové agentury si za své služby neúčtují zase tolik. Za jednorázový úklid bytu 3+1 zaplatíte okolo 2500 korun. U rodinného domu je to horší, může to být až 5000 korun. Částky se zdají být vysoké, jde ale opravdu o pořádný úklid, který trvá i 12 hodin. Vše se odvíjí od rozlohy obydlí a vašich požadavků. Některé firmy mají hodinovou taxu. A to okolo 150 korun na hodinu.

Cena může být rozhodujícím kritériem při výběru firmy. Zamyslete se nad tím, zda vás nevyjde levněji generální úklid celého bytu než účtování za jednotlivé činnosti, za které zaplatíte hodinovou taxu. Pokud máte agenturu nasmlouvanou na pravidelný úklid, bude nejspíš i taxa nižší než za jednorázový úklid.

Creditas: Nabídneme výborně úročený spořicí účet bez pásem

Creditas: Nabídneme výborně úročený spořicí účet bez pásem

Banky se nyní orientují hlavně na „mladé“ a na spotřebitelské úvěry, říká v rozhovoru Radim Synek, ředitel retailového bankovnictví Creditas.

Když zvažujete, zda před Vánoci za úklid utratit tolik peněz, pomyslete na to, jak budete vyloženě padat únavou po pořádném úklidu. A pokud peníze na tuto službu máme, proč jich nevyužít a raději se nevěnovat svým aktivitám nebo rodině?

Jak úklidovou agentury vybrat

Není to jen tak, protože spousta z nás může mít problém s tím, pustit si někoho cizího do domu. A když už se k tomu rozhodnete, máte tam s ním zůstat a kontrolovat ho nebo jít raději pryč? Nejlepší je samozřejmě vsadit na reference, které máte od svých známých. Pokud ale nikoho, kdo si nechává uklízet neznáte, nezbude vám nic jiného, než prostudovat stránky úklidových firem a zjistit si tak co nejvíce.

Kolik stojí jarní úklid?

Kolik stojí jarní úklid?

Nebaví vás ale lítat s hadrem a prachovkou? Raději byste se věnovali dětem, své práci nebo koníčkům? Najměte si úklidovou agenturu.

Zaměřte se na to, jak dlouho již působí, jaké technologie využívá při práci, důležité je vědět, jak firma řeší případné škody způsobené při úklidu. Agentury by totiž měly být pojištěné pro případ, že jejich pracovníci při úklidu něco rozbijí nebo dokonce odcizí. Firmy by své zaměstnance měly prověřit, ale pochopitelně ani to není stoprocentní zárukou. Velmi dobrým ukazatelem je, pokud je agentura držitelem certifikátu kvality ISO.      

Předtím než k samotnému úklidu dojde, seznamte se s osobou, která jej bude provádět. Na vše se poptejte, sepište smlouvu a hlavně se dohodněte na ceně úklidu. Seriozní firma vám také umožní si provedenou práci nejprve zkontrolovat, než ji zaplatíte.

Předtím než přijde pracovník z agentury, schovejte si důležité věci, jako jsou různé dokumenty, atd. Za prvé, nejsou určeny cizím očím a za druhé byste je po odchodu „uklízečky“ mohli hledat, pokud byste nevěděli, kam je dala. Agentury se také zeptejte, zda si donese své náčiní na úklid, nebo bude potřebovat to vaše. V případě, že nechcete, aby se pracovník agentury čehokoliv dotýkal, také mu to řekněte dopředu.

Najmout si můžete jednotlivce

Pokud chcete, aby vám někdo uklidil, ale přesto je pro vás agentura drahá, můžete využít služeb jednotlivce. Většinou jde třeba o studentky, nezaměstnané ženy či seniorky, které úklid domácnosti nabízí. Ceny mohou být třetinové oproti agenturám.

Musíte ale počítat s tím, že s největší pravděpodobností nebudou takovými profesionály jako lidé v agenturách, kteří přesně ví, jaké prostředky či nástroje na který povrch použít. A hlavně nejspíš nebudou mít pojištění. Ale určitě budete mít i tímto způsobem uklizeno.

Další služby, kterých můžete využít

Firmy udělají opravdu vše, co vám uvidí na očích, od hlídání dětí, venčení mazlíčků, po úklid venkovních prostor až po veškeré práce v domácnosti jako je třeba praní prádla. Zajistit si můžete péči o zahradu a venkovní prostory. Firma vám poseká trávník, shrabe listí, atd. Pokud ale máte speciální požadavky, nejspíš to bude chtít využít firmy, které se zaměřují přímo na úpravu zahrad.                                                  

I služby takzvaných hodinových manželů jsou čím dál rozšířenější. V případě, že nedisponujete manuálními schopnostmi nebo jste ženy, které žijí samy, rozhodně se nebojte služeb hodinového manžela využít. Ceny se pohybují různě od 200 korun na hodinu, 350 korun na hodinu, atd. Často se taxa snižuje za každou další hodinu. Cena se samozřejmě odvíjí od regionu. Někdy si připlatíte i za dojezd. Hodinoví manželé mají široké rozpětí a dá se říct, že umí opravit téměř vše.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená