FinExpert.e15.cz

V Ústí nakupují k Vánocům mobily, na Moravě nábytek

Podle údajů společnosti Cetelem nakupují před Vánoci lidé v Ústeckém kraji na splátky nejčastěji mobilní telefony, televizory a počítače. Nejvyšší částka směřovala v listopadu na financování počítačů a notebooků. Zájem je zejména o nejnovější modely.

Od počátku roku poskytl Cetelem v Ústeckém kraji úvěr na nákup více než 3 000 mobilních telefonů s průměrnou cenou 6 590 Kč, dále na více než 2 000 televizorů s průměrnou cenou 14 690 Kč a na 1 570 počítačů a notebooků s průměrnou cenou 18 340 Kč. V posledním měsíci roku tradičně stoupá nákup spotřební elektroniky, dá se tedy očekávat, že zájem o tyto druhy zboží ještě vzroste.

V porovnání s ostatními kraji ČR se v Ústeckém kraji financuje obecně více domácích spotřebičů, tzv. bílé techniky – ledniček, mrazniček, sporáků a praček – a více mobilních telefonů. Lidé z Ústeckého kraje průměrně více utrácí za nábytek a za myčky, naopak nižší částku než zbytek ČR vynakládají na nové kuchyně, přestavby a nákupy v hobby marketech. V Ústeckém kraji také nakupují lidé na splátky méně digitálních fotoaparátů, než je republikový průměr.

Moravskoslezský kraj investuje do bydlení

Oproti tomu obyvatelé Moravskoslezského kraje předhonili ostatní kraje v nákupech nábytku na splátky. Nákup nábytku představoval v listopadu celých 10 % objemu financovaných nákupů na splátky, což je 3krát více než celorepublikový průměr.

V Moravskoslezském kraji vede stejně jako jinde v nákupech na splátky dlouhodobě spotřební elektronika, která v listopadu tvořila 35 % objemu všech nákupů na splátky (bez aut). Na druhém místě se umístily počítače a domácí spotřebiče se shodným podílem ve výši téměř 17 % a na třetím místě nábytek, který tvoří 10 % nákupů na splátky, což je 3krát více než průměr celé České republiky.

Ze spotřební elektroniky, která v nákupech na splátky trvale vede, se v Moravskoslezském kraji nakupují více než jinde DVD rekordéry. V porovnání s ostatními kraji se zde na splátky naopak méně nakupují mobilní telefony a digitální fotoaparáty. Z nábytku se na splátky nejvíce nakupoval nábytek do obývacího pokoje, jenom v listopadu Cetelem financoval 68 těchto nákupů v celkové hodnotě 1 366 000 Kč. Hodnota jednoho nákupu nábytku na splátky průměrně dosahuje 21 600 Kč.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená