FinExpert.e15.cz

V soutěži Obchodník roku 2006 zvítězilo Tesco

Hypermarket Tesco se stal absolutním vítězem letošního ročníku ocenění, když získal nejcennější titul „GE Money Multiservis Obchodník roku 2006“. Oceněni byli dále obchodníci v celkem 11 kategoriích. Výsledky letošního ročníku byly oznámeny dnes na slavnostním večeru ve Slovanském domě za přítomnosti zástupců z řad zúčastněných obchodníků, představitelů významných českých firem, zástupců veřejného sektoru, akademické obce a médií. Z letošních výsledků ocenění je zřejmá dominance hypermarketů.

Letošní ročník ocenění GE Money Multiservis Obchodník roku 2006 byl zahájen 1. června 2006 a výsledky byly oznámeny během slavnostního večera ve Slovanském domě 10. října 2006. Absolutním vítězem se stala společnost Tesco.

Absolutní vítěz letošního ročníku byl zvolen na základě třech samostatných forem hodnocení. Letos poprvé nebyl vybrán pouze na základě expertního výzkumu společnosti INCOMA Research, ale nově odráží i výsledky hlasování veřejnosti a názorů odborníků na problematiku maloobchodu. „Tento nový způsob dodává titulu absolutního vítěze ještě větší váhu, než tomu bylo doposud. V souvislosti s tím gratuluji společnosti Tesco, která se v historii již podruhé stala absolutním vítězem ocenění GE Money Multiservis Obchodník roku 2006,“ řekl Charlie Coode, předseda představenstva a generální ředitel společnosti GE Money Multiservis, která je generálním partnerem ocenění.

Kromě absolutního vítěze ocenění byli letos vyhlášeni také vítězové v následujících kategoriích:

1. GE Money Multiservis Velkoobchod a Cash&Carry roku 2006 Makro
2. GE Money Multiservis Internetový obchod roku 2006 Vltava Stores
3. GE Money Multiservis Prodejce textilu a obuvi roku 2006 Baťa
4. GE Money Multiservis Prodejce elektro roku 2006 Electro World
5. GE Money Multiservis Prodejce drogistického zboží roku 2006 TETA
6. GE Money Multiservis Hobbymarket roku 2006 OBI
7. GE Money Multiservis Prodejce nábytku roku 2006 IKEA
8. GE Money Multiservis Supermarket roku 2006 Albert
9. GE Money Multiservis Hypermarket roku 2006 Tesco
10. GE Money Multiservis Obchodník roku 2006 - Professional Globus
11. GE Money Multiservis Obchodník roku 2006 - Cena veřejnosti OBI

 

Vítězové devíti oborových kategorií byli zvoleni na základě expertního výzkumu realizovaného na reprezentativním vzorku populace nezávislou společností INCOMA Research. V rámci výzkumu, který se uskutečnil v průběhu srpna a září, oslovili tazatelé více než tisíc spotřebitelů z celé České republiky, aby výsledek odpovídal skutečným názorům českých spotřebitelů. Pozoruhodné je, že hobbymarketu OBI, prodejci nábytku IKEA a velkoobchodnímu řetězci Makro se v oborové kategorii podařilo zvítězit již čtyřikrát za sebou, a udržet si tak prvenství ve své kategorii od vzniku ocenění (viz kompletní přehled dosavadních vítězů na konci tiskové zprávy).

Na základě hlasování veřejnosti byl udělen titul v kategorii „GE Money Multiservis Obchodník roku 2006 - Cena veřejnosti“. Veřejnost se do hlasování mohla zapojit prostřednictvím SMS zpráv nebo nových internetových stránek soutěže www.obchodnik-roku.cz. Hlasování veřejnosti na Internetu a SMS hlasování bylo spuštěno 1. června 2006 a ukončeno 30. září 2006. Již za první tři měsíce hlasující rozdali více jak 120 tisíc a na konci hlasování dokonce přes 350 tisíc známek, což je zatím absolutní rekord zájmu o soutěž ze strany hlasujících. V této kategorii letos poprvé zvítězil hobbymarket OBI.

K absolutnímu vítězi, devíti oborovým kategoriím z minulých ročníků a Ceně veřejnosti letos přibyla nová kategorie „GE Money Multiservis Obchodník roku 2006 - Professional“ – cena odborné veřejnosti udělovaná časopisem Regal. Redakce časopisu Regal zadala exkluzivní výzkum mezi manažery nejvýznamnějších českých zadavatelů reklamy s cílem zjistit, jaké jsou jejich nákupní zvyklosti a jaké mají zkušenosti s obchodními řetězci. V rámci výzkumu bylo osloveno 179 manažerů odpovědných za marketing a za komunikaci s obchodními partnery (obchodními řetězci a nezávislým maloobchodem). Na základě výsledků výzkumu byla tato cena letos udělena řetězci hypermarketů Globus.

„Mám opravdu velkou radost, jaký zájem vzbudil čtvrtý ročník ocenění GE Money Multiservis Obchodník roku. Ocenění nabývá na stále větším významu, což dokládá rekordní zájem hlasujících i ohlas ze strany médií. Zvýšená konkurence na trhu a jeho konsolidace způsobuje, že je pro obchodníky stále obtížnější udržet si loajalitu zákazníků. Zisk ocenění a uznání, které představuje, je proto něčím, na co můžou být obchodníci patřičně pyšní,“ zhodnotil letošní ročník Charlie Coode.

Více informací naleznete na www.obchodnik-roku.cz.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená