Průměrně nám náš zaměstnavatel proplatí 58 minut za něco, co není náplní naší práce. V loňském roce to bylo o 6 minut méně. Vyplynulo to z průzkumu společnosti truconneXion. Může to být tím, že se čím dál více zlepšují technologie, díky kterým máme snadný přístup na internet. Především přes mobilní telefon.
„Z chytrých mobilních telefonů se v závěru roku 2015 uskutečnilo více než 55 procent mimopracovních přístupů k internetu. Pro Čechy je během pracovní doby pohodlnější komunikovat s přáteli, bavit se na sociálních sítích či jen tak lelkovat po síti z mobilních telefonů či tabletů. Chytré mobily a tablety ve firmách na rozdíl od stolních počítačů a notebooků dosud nepodléhají takové míře kontroly monitorovacích programů, takže se na nich zaměstnanci cítí bezpečněji,“ říká Martin Hnízdil z truconneXion.
Ne každý z nás je natolik zodpovědný, že se v zaměstnání věnuje opravdu své pracovní náplni. Pokud víme, že na počítači či v mobilu si můžeme dělat, co chceme, může to mít negativní vliv na naše výkony a motivovat nás to k nicnedělání. Možná díky tomu, že v práci nefungujeme naplno, si často nosíme práci domů a doděláváme ji ve večerních hodinách. Množství firem, kde zaměstnanci pracují po večerech z domova, vzrostl během loňského roku o tři procenta. A to na 59 procent.