FinExpert.e15.cz

V Maďarsku vyhlásili MasterCard Banku roku 2006

Klepněte pro větší obrázekSpolečnost Fincentrum Media vyhlásila ve středu ve 20 hodin výsledky ocenění MasterCard Banka roku 2006 v Budapešti. Banky OTP, CIB a Inter-Európa sehrály hlavní roli na prvním slavnostním vyhlášení výsledků soutěže MasterCard Banka roku v Maďarsku, když každá z těchto bank získala více než jedno ocenění. Concorde Alapkezelő Rt. získala první místo v kategorii Investiční fond roku 2006. Titul Bankéř roku 2006 získal generální ředitel OTP Bank pan Dr. Sándor Csányi. Záštitu nad oceněním převzal pan János Kóka, maďarský ministr hospodářství.

Generálním partnerem ocenění je stejně jako v České republice společnost MasterCard Europe, partnerem ocenění je společnost Ernst & Young. Mediální partneři jsou Népszabadság, Origo a Gazdasági Rádió. Společnost Fincentrum Media se po pětiletém úspěšném působení v České republice rozhodla k přenesení konceptu Banka roku i do ostatních evropských zemí.

„Jedná se o historický okamžik pro společnost MasterCard, protože jsme zahájili tradici, která již existuje v České republice a která umožňuje bankám účastnit se každoročně zdravě konkurenční soutěže“, řekl generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Maďarsko, Chorvatsko a Slovinsko pan Zdeněk Houser.

Vedle ocenění Bankéř roku, které získal pan Sándor Csányi, získala OTP Bank Rt. 3 další ceny: Banka s nejlepší nabídkou běžného účtu, Nejoblíbenější banka roku a MasterCard – Banka roku. CIB Közép-Európai Nemzetközi Bank Rt. získala ocenění Služba přímého bankovnictví roku a Spořicí produkt roku, zatímco Inter-Európa Bank si odnesla cenu za Nejinovativnější banku roku a Retailový úvěrový produkt roku.
Správcem investičního fondu roku se stala společnost Concorde Investment Fund Rt.

Dalším významným hráčem na maďarském bankovnéím trhu je Raiffeisen Bank, která se umístila na druhé a třetí příčce ve čtyřech kategoriích (2. místo Banka roku, 2. místo Nejinovativnější banka roku, 3. místo Služba přímého bankovnictví roku, 3. místo Spořicí produkt roku). K&H Bank obsadila prestižní 2. pozici v kategorii Retailový úvěrový produkt roku a umístila se na 3. místě mezi bankami s nejlepší nabídkou běžného účtu. K&H Investment Fund Operator získal certifikát jako 3. nejlepší subjekt v dané kategorii.
26 retailových bank  a 21 investičních fondů  se v ocenění utkalo celkem v  9 kategoriích.

Z těchto kategorií bylo 6 ocenění – Nejinovativnější banka roku, Retailový úvěrový produkt roku, Spořicí produkt roku, Banka s nejlepší nabídkou běžného účtu, Služba přímého bankovnictví roku, Správce investičního fondu roku – spolu s titulem MasterCard  Banka roku uděleno na základě rozhodnutí většiny z šedesáti členů poroty z  řad uznávaných ekonomických odborníků a manažerů firem.

Bankéře roku volili vrcholní představitelé retailových bank.

V kategorii  Nejoblíbenější banka roku vybírala vítěze široká veřejnost.

První ročník ocenění MasterCard Banka roku 2006 v zahraničí se stal odrazovým můstkem pro další významná bankovní ocenění v Evropě. Ocenění Banka roku stejně jako v České republice poslouží široké veřejnosti pro výběr té nejlepší banky či produktu a je návodem pro širokou veřejnost, jak se lépe na bankovním trhu orientovat.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená