FinExpert.e15.cz

V Itálii spustí bezkontaktní platby platebními kartami

Platební kartou bude možné platit lístky do kina, za rychlé občerstvení a další drobné výdaje.

Karetní společnost MasterCard Worldwide minulý týden oznámila, že ve spolupráci se společností Posta Italiane (obchodní skupina Banco Posta) hodlá v Itálii spustit první pilotní projekt bezkontaktních plateb. Projekt MasterCard® PayPass™ bude představen ve spolupráci se společností Poste Italiane – obchodní skupina Banco Posta.

Ke konci roku 2007 spustí Poste Italiane šesti až osmiměsíční pilotní projekt, v rámci kterého nabídne svým novým držitelům karet předplacenou kartu s technologií MasterCard PayPass: kartu PostePay Evolution MasterCard. Předplacená karta bude sloužit k nákupům v různých maloobchodních provozovnách v Miláně a Římě, včetně kin, provozoven rychlého občerstvení, řetězců restaurací, supermarketů a jiných obchodů.

Úspora času i peněz

Držitel karty Poste Italiane MasterCard vybavené technologií MasterCard PayPass jednoduše přiblíží kartu ke čtečce PayPass, která je schopna si data z platební karty přečíst na bezdotykové bázi. Díky této technologii je možné nakoupit u všech zúčastněných maloobchodníků bez potřeby zadávat PIN nebo vložit kartu do čtecího zařízení. Tato technologie Tap & GoTM (“Přilož a jdi”) umožňuje rychle, bezpečně a snadno provést nákupy v malých hodnotách do 25 euro, kdy nepotřebujete shánět hotovost nebo mince, zadávat PIN nebo podepisovat stvrzenku. U nákupů převyšujících tuto částku bude držitel z bezpečnostních důvodů požádán o zadání PINu nebo o podpis. Stejně jako dalším maloobchodníkům po celé Evropě, i obchodníkům v Itálii přinese technologie MasterCard PayPass nižší potřebu hotovostních operací a významnou úsporu času.

V Evropě již bylo spuštěno několik projektů a pilotních projektů MasterCard PayPass, které uvedl v červnu 2006 první evropský úvěrový program MasterCard PayPass zavedený v bance Garanti Bank a u nejdůležitějších maloobchodníků v Turecku. Společnost MasterCard také nedávno ohlásila blížící se spuštění pilotního projektu PayPass ve Španělsku v Caja Madrid u více než 200 maloobchodníků.

V Česku až za pár let

"Se zavedením technologie PayPass se počítá i v České republice. V současné době o případném zavedení jednáme individuálně s největšími českými bankami,“ uvedl pro FinExpert.cz Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. "Banky mají o PayPass zájem a jsou ve fázi vyhodnocování možnosti implementace, takže skutečné zavedení bezkontaktní technologie je spíše jenom otázkou času,“ dodal Ján Čarný.

K prvnímu čtvrtletí roku 2007 existuje na trhu více než 14 milionů karet a zařízení MasterCard PayPass, které jsou přijímány na více než 51 000 obchodních míst po celém světě, včetně společností McDonald’s, Starbucks, 7 Eleven, CVS, Duane Reade, Sheetz a Regal Entertainment Group. Zájem o technologii PayPass se však neomezuje jen na maloobchodní provozovny. Technologie MasterCard PayPass se stala populární také např. ve sportovních zařízeních, takže je nyní přijímána na mnoha stadionech MLB (Major League Baseball – První baseballová liga v USA a Kanadě), NFL (National Football League – Národní liga amerického fotbalu) stejně jako v případě četných golfových akcí.

Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Bezpecnost?
MayDay
25. 7. 2007, 16:43
Re: Bezpecnost?
 Markoff
25. 7. 2007, 08:59
Bezpecnost?
Nox
24. 7. 2007, 12:36

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená