FinExpert.e15.cz

V domácnosti se lidé nejčastějí potýkají se zabouchnutými dveřmi a poruchami elektroinstalace

Praha, 20. dubna 2015

Za rok 2014 pomohla asistenční služba České pojišťovny 1 353 klientům, kteří ve své domácnosti museli řešit havarijní situaci. V roce 2013 přitom pracovníci asistenční služby řešili o 509 případů méně. Lidé nejčastěji potřebovali pomoci se zabouchnutými dveřmi, poruchami zámků dveří či při problémech s elektroinstalací. Nejvíce případů bylo hlášeno z Prahy a Moravskoslezského kraje. 

Počet lidí využívajících asistenční služby v rámci pojištění domácnosti rok od roku roste. Zatímco v roce 2012 řešila asistenční linka největší české pojišťovny 393 případů, v roce 2013 to bylo už bezmála 850 případů a za rok 2014 evidovala asistenční služba 1 353 zásahů. Domácí „kalamity“ potrápily v loňském roce nejvíce obyvatele hlavního města Prahy (369 případů), dále potom Moravskoslezského kraje (100 případů) a Středočeského kraje (89 případů).

„Nejčastěji operátoři pomáhali při řešení problémů spojených se zabouchnutými dveřmi, poruchou zámků, ztrátou či zlomením klíčů. Tyto situace tvoří zhruba 60 procent všech případů, které v rámci asistenční služby k pojištění domácnosti s klienty řešíme. Výjimkou nejsou ani potíže s elektroinstalací a poruchy kotlů. Těchto případů jsme za uplynulý rok řešili téměř 130,“ vysvětluje Michal Egert z Europ Assistance, která pro Českou pojišťovnu asistenční služby zajišťuje.

Spektrum asistenčních služeb, které Česká pojišťovna v rámci svých produktů poskytuje, se stále rozšiřuje. Již v druhé nejnižší variantě pojištění domácnosti Standard jsou zahrnuty asistenční služby, jako je nonstop pomoc řemeslníka při řešení havarijních stavů v bytě do výše 10 000 Kč. U vyšších variant pojištění domácnosti je potom k dispozici nadstandardní asistenční služba, díky které můžete získat například právní pomoc při řešení sporu do výše 30 000 Kč či zajištění nákupu či úklidu při úrazu nebo nemoci. 

Pojištění opuštěné domácnosti

Pro ty, kteří nemají sjednané celoroční majetkové pojištění a mají strach o svůj domov v případě odjezdu na dovolenou, existuje možnost využít krátkodobého pojištění opuštěné domácnosti v rámci cestovního pojištění. Toto pojištění zajistí komplexní ochranu vybavení domova po celou dobu nepřítomnosti jeho majitele. Nedílnou součástí jsou samozřejmě asistenční služby, které zajistí rychlou nápravu případných škod v havarijních situacích. 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená