FinExpert.e15.cz

V Česku přijdete o peníze, varují Američané

Vláda USA varuje své občany před přepadáváním a další násilnou kriminalitou při návštěvě České republiky.
V Česku přijdete o peníze, varují Američané

Vláda USA už varuje své občany, že jim hrozí při návštěvě České republiky nejen že budou okradeni kapsáři, ale i přepadení a násilná kriminalita. Dále vláda USA nabádá turisty, aby byli opatrní především při návštěvě restaurací, nádraží či ve veřejných dopravních prostředcích. Upozorňuje také na okrádání od taxikářů nebo na to, že v barech a klubech dochází k tomu, že jsou vhozeny turistům do nápojů drogy či uspávací prášky.

Kvůli silnému kurzu koruny jsme se stali nechtěně pro turisty drahou luxusní destinací, prostředí a bezpečnost tomu však neodpovídá, a tak do České republiky letos přijíždí méně solventních západních turistů. Za současné ceny v poměru k nabízeným službám se turistům do Čech nechce jezdit. Lidé pracující v cestovním ruchu tak zažívají nejhorší rok od povodní v roce 2002.

Drahá destinace

Není se čemu divit, vždyť ani po 19 letech od sametové revoluce nedokázali naši politici zajistit základní věc a to, abychom byli bezpečnou a bezproblémovou zemí. „Vždyť téměř všechny české ženy a dívky se většinou bojí jít ve vlastní zemi po setmění sami domů nebo mají minimálně nejistý pocit“, říká Tomio Okamura.
Podnikatelé v cestovním ruchu (hotely, restaurace, obchody a cestovní agentury) hlásí za červenec v průměru 30% meziroční propady tržeb, západní turisté k nám za těchto podmínek nechtějí jezdit.
Potvrzují to i čísla Českého statistického úřadu.

Problémem však není to, že bychom byli kvůli silnému kurzu koruny drahou destinací, vždyť třeba v Londýně, Paříži či v Římě je mnohem dráž a turisté se tam jen hrnou. Problémem České republiky je to, že si nemůže dovolit být drahou destinací za současného stavu problematického prostředí a služeb. „My občané ale přece nemůžeme bojovat s násilnou kriminalitou či kapsáři, to musí nastavit naši politici a stanovit tomu jasné priority. To se však evidentně vůbec neděje a teď na to doplácíme všichni“, dodává Okamura.

Klepněte pro větší obrázek

Snad ve všech zahraničních turistických průvodcích a nyní i vládou USA jsou potencionální návštěvníci upozorňování na kriminalitu v ČR, což návštěvníky odrazuje. Česká republika by potřebovala, aby negativní hodnocení Česka v zahraničí zmizela. To by ale naši političtí představitelé museli začít situaci v ČR okamžitě řešit, jinak ke zlepšení nedojde.

Článek vznikl ve spolupráci s Tomio Okamurou, členem prezidia a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur – AČCKA.

Podrobnosti k situaci v ČR jsou na webových stránkách vlády USA : http://travel.state.gov/travel/cis_pa_tw/cis/cis_1099.htmlOriginál textu o situaci v ČR na stránkách vlády USA :
However, street crime – particularly pick-pocketing and occasional mugging –is a problem, especially in major tourist areas in Prague. Travelers are encouraged to be especially vigilant in Prague’s restaurants, train stations, and on public transportation around the city center. Incidents of pick-pocketing were reported in significant numbers during 2007. Incidents of violent crime, while still relatively infrequent, are becoming more common in Prague. Travelers should be aware of the reported use of rohypnol and other “date rape” drugs in the Czech Republic. Caution should be used when accepting open drinks at bars or clubs. Travelers should be very careful while riding trains, trams, or metro, where most crime occurs. Keep a copy of your passport in a safe place separate from the passport itself; this copy can help you to apply for a new passport if yours is lost or stolen. Visitors should be alert to the potential for substantial overcharging by taxis, particularly in areas frequented by tourists. Radio-dispatched taxis are often much more reliable. It is also advisable to set the price in advance to avoid being overcharged.

 

Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Mazec
Maxxx
9. 10. 2008, 20:55
Určitě se ženy a dívky bojí sami?? Ach ta češtin.
Petr
23. 8. 2008, 19:52
Mazec
Ondrasz
13. 8. 2008, 19:33

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená