FinExpert.e15.cz

V České republice je světově unikátní 22karátový rubín, zasazen bude do investičního šperku

Praha, 21. dubna 2016

Výrobu šperku i zasazení výjimečného rubínu provede největší české klenotnictví ALO diamonds. Šperk bude vytvořen na zakázku dle představ budoucího majitele. Cena samotného rubínu se pohybuje v řádu stovek tisíc korun.

Podobně mimořádné kameny této velikosti a kvality bývají na celém světě zasazovány do investičních klenotů za účelem zhodnocení. Cena kvalitních rubínů o velikosti nad 1 karát za posledních 5 let vzrostla o více než 120 %. K celkovému zhodnocení šperku se navíc připočítává hodnota ostatních materiálů a precizní umělecké zpracování. U rubínů se nejvíce cení sytost červeného zabarvení.

„Hodnota námi dovezeného rubínu se pohybuje v řádu stovek tisíc korun. Kupce pro tento výjimečný kámen zatím nemáme. Na základě předchozích zkušeností ale víme, že to rozhodně nebude problém. Investiční šperky jsou velmi výrazným trendem. Lidí, kteří své peníze ukládají do investičních klenotů, v České republice znatelně přibývá. A právě proto jsme zakoupili i tento rubín,“ uvádí Alojz Ryšavý, klenotník a majitel ALO diamonds.

Kvalitní velké rubíny mívají mnohdy větší hodnotu než diamanty. V porovnání s nimi mají také větší hustotu. Rubín o stejném počtu karátů jako diamant je proto vždy o něco menší. Nejdražší rubín na světě byl vydražen v květnu 2015. Kupující za 25,59karátový kámen z Barmy zaplatil přes 30 milionů dolarů.

Investiční šperky přitahují stále více Čechů

Podle průzkumu ALO diamonds pořizuje šperk jako investici každý čtvrtý Čech, který kupuje klenoty. V roce 2015 ALO diamonds prodalo zhruba o čtvrtinu více investičních šperků než v předchozím roce.

„Pořizování investičních šperků osazených drahokamy je jedním z nejbezpečnějších způsobů uložení peněz. Vývoj na trzích ukázal, že drahokamy nejsou závislé na cenových poklesech akcií, nemovitostí, ropy či přeceňovaného zlata, jehož ceny za posledních 5 let klesly o čtvrtinu. Diamanty velmi dobře obstály během poslední světové ekonomické krize. Jejich hodnota během paniky na finančních trzích dokonce nebývale rostla,“ dodává Alojz Ryšavý.

Každý investiční šperk by měl mít nadčasový design, aby dokázal odolat měnícím se trendům, a alespoň jeden větší drahokam. Protože většina surovin je nakupována v dolarech, rostoucí hodnotu investičních šperků podporuje mimo jiné i oslabující koruna vůči dolaru. Za posledních 5 let zajistila zhodnocení přes 32 %.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená