FinExpert.e15.cz

Už rok platíme bezkontaktně

Praha, 9. ledna 2014

V lednu 2013 uvedly ČSOB a Era bezkontaktní debetní karty, které si u klientů velmi rychle získaly oblibu. Od srpna 2013 banka svým klientům nabízí i bezkontaktní kreditní karty. Dodnes bylo vydáno více než 800 000 bezkontaktních karet, které umožňují svým uživatelům platit pohodlněji, rychleji a bezpečněji. Každý měsíc také roste počet obchodníků, kteří projevují zájem o bezkontaktní terminály. V Čechách je už každý třetí platební terminál bezkontaktní a přes 70 % terminálů ČSOB podporuje bezkontaktní platby.

„V prvním půlroce byl meziměsíční nárůst bezkontaktních plateb rapidní, a to z důvodu migrace velkého počtu kontaktních karet na karty bezkontaktní. Po hromadné výměně karet za nové bezkontaktní byl meziměsíční nárůst bezkontaktních plateb až 20 %,“ říká Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB a Ery.

Průměrná transakce činí 480 Kč, a tak lze zaplatit pohodlně pouze přiložením karty. PIN klient zadává až při překročení částky 500 Kč. Bezkontaktní karty nejsou cizí mladým ani starším klientům. Nejstaršímu držiteli, který platí bezkontaktně, je 91 let. Naopak nejmladšímu studentovi, jenž používá bezkontaktní platební kartu, je 14 let.

Bezkontaktní placení je pro klienta bezpečnější, protože nedává kartu z ruky, a tudíž k údajům na ní nemá nikdo přístup. Navíc u sebe nemusí nosit tolik hotovosti. Když hotovost klient ztratí, nikdo mu jí nenahradí, ale při ztrátě karty ji lze jednoduše a okamžitě zablokovat. Bezkontaktní karty mají ulehčovat život a nahradit drobnou hotovost, bezkontaktní placení je často rychlejší než lovení hotovosti po kapsách a přiložení karty je rychlejší nebo klasická platba kontaktní kartou se zadáním PIN.

Také ze strany obchodníků roste zájem o bezkontaktní terminály, jež urychlují provoz a umožňují obsloužit více zákazníků v kratším čase. Bezkontaktní terminály klienti najdou například v prodejnách Albert, drogeriích dm a lékárnách Dr. Max, knihkupectvích Neopalladium & Neoluxor, u Českých drah, v OBI, JYSKu, LIDLu, ve vybraných prodejnách Coop a u dalších stovek obchodníků.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená