FinExpert.e15.cz

Už máte čipovou kartu?

Komerční banka dosáhla počtu 150 tisíc vydaných čipových karet VISA.

Komerční banka jako první v regionu CEMEA (střední a východní Evropa, střední východ a Afrika) dosáhla počtu 150 tisíc vydaných čipových karet VISA a úspěšně pokračuje na cestě k úplnému přechodu na čipové karty.
 
Implementace čipového standardu EMV začala před několika lety jako společná iniciativa Komerční banky, asociace VISA International a společnosti MUZO, zajišťující zpracování karetních transakcí. První čipová transakce se uskutečnila v červnu roku 2000. Komerční banka zahájila vydávání čipových karet v únoru letošního roku a k dnešnímu dni je k dispozici téměř pět tisíc platebních terminálů schopných tyto karty přijímat.
 
„Komerční banka je první finanční institucí na českém trhu, která umožňuje klientům využívat výhod čipových karet. Od jejich prvního uvedení v únoru tohoto roku Komerční banka pokračuje v procesu implementace čipové technologie. V září 2003 nabídneme klientům první embosované čipové karty,” prohlásil generální ředitel KB A. Juan.

„Čipové karty se v České republice velice rychle rozšiřují. Dosažení počtu 150 tisíc vydaných karet během necelého půl roku je obrovský úspěch a Komerční banka tímto zaujímá jasnou vedoucí pozici v rámci celého regionu CEMEA,” uvedla Maria Cilliers, manažerka divize čipových karet, VISA International CEMEA. „Čipová technologie  nabízí dlouhodobé řešení problematiky podvodů s platebními kartami a zároveň poskytuje další výhody v podobě programů s přidanou hodnotou.”

Čipové karty VISA Electron vydávané Komerční bankou splňují mezinárodní standardy pro kreditní a debetní karty a poskytují držitelům, obchodníkům i bankám mnohonásobně vyšší úroveň bezpečnosti ve srovnání s tradičními kartami. Čipová technologie má potenciál učinit bezhotovostní platby daleko bezpečnějšími, všestrannějšími a pohodlnějšími než kdykoli předtím. Už tradiční platební karty představují výrazně bezpečnější alternativu k hotovým penězům, čipové karty však na zabezpečení kladou ještě mnohem větší důraz. Data uložená na čipové kartě jsou dokonale chráněna a karty tak významně přispívají ke snížení rizika podvodných transakcí.

Na čip se též dají uložit osobní data, karta pak může sloužit i jako identifikační nástroj.  

Zdroj: TZ KB

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená