FinExpert.e15.cz

Úroky hypoték stále padají. Je dobré toho využít

(Inzerce) Úroky hypoték stále pokořují své dno. Ti, kteří uvažují o vlastním bydlení, by měli začít jednat. S výhodnými sazbami lze ušetřit desetitisíce korun.
Úroky hypoték stále padají. Je dobré toho využít

Průměrný úrok hypotečních úvěrů v květnu opět propadl na dno, vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu. Současná sazba 1,89 % je dosavadní historické minimum. Strmý pád úroků zažil hypoteční trh už minulý rok, který byl přelomový. „Během loňského roku hypotéky zlevnily jako nikdy předtím. Na nízkých hodnotách se drží dodnes,“ potvrzuje i Pavla Rýznarová z portálu Ušetřeno.cz.

Pád úroků na globálních trzích uvolnil bankám ruce

Takto příznivou situaci má na svědomí hned několik příčin. Největší podíl má na výhodných sazbách strmý pád úroků na globálních trzích, které se projevily i na možnostech bank zlevňovat hypotéky. To samozřejmě rozpoutalo konkurenční boj mezi jednotlivými hráči na trhu, díky čemuž stále přibývá zajímavých akcí.

Za zlevňováním stojí i taktická snaha bank získat co největší množství klientů ještě před změnou zákona o spotřebitelském úvěru, který výrazně usnadní mimořádné splácení hypoték. V tomhle ohledu hraje svou roli délka fixace smlouvy. Nová pravidla splácení hypotéky, která jdou do karet klientům, totiž lze využít až po jejím skončení. Proto se banky snaží nalákat všechny zájemce na delší dobu fixace.

Specialistka Rýznarová doporučuje nepodléhat nátlaku reklamních kampaní a bankovních poradců, ta nejdelší doba fixace totiž nemusí být vždy ta nejvýhodnější. „Doporučuji porovnat nabídky s fixací na 3, 4 a 5 let. Snadno zjistíte, která je pro vás doopravdy nejvýhodnější,“ radí, jak získat nejlepší hypotéku.

Hypotéku pomohou najít online srovnávače

Celá řada klientů automaticky spoléhá na banku, u které již některé finanční produkty využívá, a ani se nepídí po nabídkách ostatních poskytovatelů hypotečních úvěrů. Velké množství hypoték, které na trhu jsou, mnoho klientů už zkraje odradí. Lze vůbec najít nejvýhodnější hypotéku bez pomoci hypotečního specialisty? Ano, například díky online srovnávačům hypoték.

Unikátní formát srovnání nabízí portál Ušetřeno.cz. Hypoteční kalkulátor téměř okamžitě spočítá, jak vysoké splátky vás budou čekat u jednotlivých bank. Na rozdíl od jiných srovnávačů vidíte skutečnou výši úroků a znáte konkrétní podmínky, které se k získání této sazby vážou. Právě to bývá totiž kámen úrazu ostatních srovnávačů. Zobrazují nejvýhodnější úroky, ale už zapomínají zmínit, že na ně dosáhnete jedině při splnění několika dalších podmínek. Například až tehdy, pokud si sjednáte pojištění schopnosti splácet a aktivně využíváte běžný účet u vybrané banky. To vás ve srovnání hypoték na Ušetřeno.cz nečeká. Zde máte všechno pod kontrolou a sami si určujete, které podmínky pro získání výhodnější sazby jsou pro vás přijatelné.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená