FinExpert.e15.cz

Únor byl ve znamení sněhových škod

Klienti České pojišťovny z Jihomoravského kraje nahlásili Klientskému servisu v únoru 4017 pojistných událostí z pojištění majetku a dle jejich počtu se region umístil na 5. nejhorším místě. Častěji do Klientského servisu telefonovali pouze klienti z Prahy, Vysočiny, Moravskoslezského a Středočeského kraje. Oproti lednu se v kraji počet škod zvýšil o téměř 700.

Nejvíce škod bylo evidováno z  krajského města a okolí (1667), dále pak z Hodonínska (738), Blanenska (496), Břeclavska (392), Znojemska (380) a nejméně z Vyškovska (344).

Nejčastější příčinou škod jsou v pojištění motorových vozidel dopravní nehody, těch bylo v únoru v Jihomoravském kraji nahlášeno 2008. Nejčastěji se bouralo opět na Brněnsku (998x) a Hodonínsku (255x), naopak nejméně na Vyškovsku (170x). Majetkových událostí likvidovaných z pojištění staveb nebo domácnosti je v hlášeních ČP 1442, třetina je opět Brněnska, z Hodonínska 412, naopak nejméně z Vyškovska 113. Ostatních více než 550 škod v tomto kraji mají ve svých spisech likvidátoři odpovědnostního, podnikatelského a zemědělského  pojištění. Valnou většinu těchto událostí také zapříčinil sníh a led.
 
Majetkové újmy, které způsobují živly, se většinou periodicky opakují. Letošní zima však připsala
za posledních několik let rekordní počet škod způsobených sněhem či námrazou, zejména sesunutých a zničených střech, popraskaných vodovodních potrubí a jejich důsledků. Právě u rozsáhlých škod
na střechách a nemovitostech klienti ocenili kvalitní pojištění ČP. Úhrady totiž dosahují částek v řádech nejméně desetitisíců, ale běžně i statisíců. Proto si už dnes Česká pojišťovna vytvořila
na jejich likvidaci rezervu ve výši několika set milionů korun.

Klienti z celé republiky nahlásili v únoru Klientskému servisu České pojišťovny téměř 50 tisíc majetkových pojistných událostí, což je o 7 tisíc škod více než v lednu. Nejkritičtějším obdobím byl třetí únorový víkend, po němž v pondělí 20. února do Klientského servisu volal historicky nejvyšší počet klientů - 17 697.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená