FinExpert.e15.cz

Univerzitní podnikatelský inkubátor v Praze poskytne další vzdělávání

Poradenská společnost PricewaterhouseCoopers v České republice (PwC) a Podnikatelský inkubátor při Vysoké škole ekonomické v Praze (PI VŠE), který podporuje malé a střední podniky zakládané především studenty vysokých škol, se dnes dohodly na spolupráci.

Jejím cílem je rozvoj podnikatelského prostředí v Česku prostřednictvím odborných přednášek, seminářů a dalších vzdělávacích aktivit.

„Z průzkumů, které jsme v posledních měsících realizovali mezi studenty univerzit i mezi zástupci malých a středních podniků vyplynulo, že jednou z nejčastějších překážek vzniku nových firem nebo rozvoje těch stávajících bývá nedostatečná úroveň odborného poradenství. Proto se chceme v první řadě zaměřit právě na tuto oblast,“ řekl dnes Miroslav Křížek, ředitel Podnikatelského inkubátoru při Vysoké škole ekonomické v Praze.

Spolupráce PwC a PI VŠE se bude týkat především pořádání odborných přednášek, seminářů a dalších vzdělávacích akcí, které začínajícím podnikatelům a firmám umožní lépe se zorientovat v celé šíři existujících podpor podnikání a pomohou jim tak v jejich efektivnějším využívání. První společnou akcí bude přednáška o možnostech využití fondů Evropské unie, která je ve spolupráci s dalšími subjekty připravována na konec listopadu.

„V české kanceláři PwC bylo v loňském akademickém roce na stáži na 100 studentů VŠ a přijali jsme více než 70 absolventů. Není tedy překvapivé, že se studenty a univerzitami spolupracujeme již řadu let a že jsme se letos opět stali partnery významných škol jako VŠE v Praze či Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Spolupráce s PI při VŠE nám umožní podpořit aktivní studenty, kteří mají originální nápady, motivaci něčeho dosáhnout a odvahu jít za svým cílem. Přesně tyto vlastnosti jsou nakonec důležité i pro naši vlastní práci,“ řekla Lucie Bergerová, manažerka personálního oddělení PricewaterhouseCoopers.

Podnikatelský inkubátor při Vysoké škole ekonomické v Praze vznikl v říjnu 2006. Jeho účelem je pomáhat začínajícím podnikatelům a firmám, které chtějí rozšířit nebo inovovat své podnikání, a to prostřednictvím poradenských služeb, pomoci při získávání finančních prostředků, kontaktů na potencionální odběratele, dodavatele a partnery nebo pomoci při získávání lidských zdrojů. V současné době plánuje výstavbu kancelářských prostor, které bude začínajícím podnikatelům poskytovat formou zlevněného pronájmu.

PricewaterhouseCoopers je mezinárodní síť předních poradenských společností. Více než 146 000 odborníků ve 150 zemích světa zajišťuje audit a poskytuje účetní, daňové, personální, finanční a podnikové poradenství nadnárodním organizacím, místním podnikům i veřejným institucím na celém světě. V České republice máme více než 600 pracovníků ve třech kancelářích: v Praze, Brně a Ostravě. PwC je již několik let prvním auditorem největších českých podniků. Každý rok u nás najdou uplatnění desítky studentů a absolventů vysokých škol.

 

Zdroj: tisková zpráva PricewaterhouseCoopers a Podnikatelského inkubátoru VŠE v Praze

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená