FinExpert.e15.cz

UNIQA rostla v Čechách i v celé Evropě

V UNIQA pojišťovně vzrostlo výrazně pojištění osob

UNIQA pojišťovna dosáhla v prvním pololetí roku 2005 předepsaného pojistného přesahujícího 1,4 miliardy Kč a meziroční nárůst dosáhl více než 4 %. UNIQA tak i nadále drží trend nepřetržitého růstu nad celotržním průměrem. Neživotní pojištění se podílelo na celkové výši 1,1 miliardou Kč, což znamenalo nárůst o 0,2 % oproti stejnému období loňského roku. V životním pojištění předstihlo předepsané pojistné ve výši 297 mil. Kč loňskou hodnotu téměř o 23 %. Tohoto příznivého vývoje životního pojištění bylo dosaženo díky posílení všech prodejních kanálů pojišťovny a uvedení nových pojistných produktů, které byly veřejností pozitivně akceptovány.

Celková stagnace neživotních odvětví UNIQA souvisí s částečným odlivem velkých korporátních klientů do zahraničí, s nímž je celý český pojistný trh konfrontován od vstupu do EU.

V neživotním pojištění dosáhla UNIQA příznivého vývoje s nárůstem o 16 % v oblasti povinného ručení. Dominantní postavení si drží pojištění motorových vozidel, v rámci něhož UNIQA předepsala polovinu celkového pojistného. Podíl havarijního pojištění činil v pololetí 30 %, podíl povinného ručení 20 %.

Celkový škodní průběh se vyvíjel příznivě. Během prvního pololetí pojišťovna nezaznamenala žádné škody velkého rozsahu, které vždy znamenají podstatné vychýlení tohoto ukazatele.

Počet smluv ve kmeni UNIQA přesáhl 302 tisíc a meziročně se zvýšil o více než 6 %.

UNIQA Group: strmý nárůst předepsaného pojistného a dobrý výhled do budoucna

Evropský pojišťovací koncern UNIQA Group, jehož je UNIQA pojišťovna součástí,  pokračoval v první polovině letošního roku v úspěšném růstu a předepsal pojistné ve výši 2,487miliardy eur. V porovnání s loňským rokem se zvýšilo pojistné o více než 30 %.
Zatímco společnosti UNIQA působící na rakouském trhu předepsaly pojistné ve výši 1,793 miliardy eur (meziroční růst +9,7 %), ostatní zahraniční společnosti UNIQA vybraly od klientů 0,694 miliardy eur (tedy asi 39 % celkového pojistného koncernu). Do tohoto výsledku jsou započteny jak organický růst dosavadních společností, tak i nové akvizice v Německu, Itálii a Bosně a Hercegovině.

V pololetí vykázala UNIQA zisk před zdaněním ve výši 85,5 milionu eur (dle IFRS), což představovalo 71 % loňského celoročního přebytku.  Nerakouské společnosti koncernu přispěly k tomuto výsledku již bezmála třetinou. Očekávaný hospodářský výsledek koncernu pro rok 2005 je i přes nedávné ničivé povodně v Rakousku a dalších zemích Evropy ca. 150 mil. eur.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená