FinExpert.e15.cz

UNIQA pojišťovna v prvním pololetí: růst pojistného o 19 %

Hlavním nositelem tohoto tempa, které je vysoce nad průměrem celého trhu, bylo životní pojištění.

Prvních šest měsíců roku bylo pro UNIQA pojišťovnu mimořádně úspěšným obdobím, když zaznamenala růst předepsaného pojistného o 19,1 % na 1,862 miliardy korun.

Životní pojištění UNIQA vzrostlo meziročně o 36,6 %. Největší zájem byl o běžně placené investiční pojištění. Solidního vzestupu bylo dosaženo rovněž v oblasti klasického kapitálového pojištění.

Neživotní segmenty UNIQA navýšily pojistné za první pololetí 2007 o 13,6 %. Nejvyšší dynamiku vykázalo meziročně pojištění vozidel, které přináší UNIQA polovinu neživotního pojistného. Povinné ručení vzrostlo o 23 % a havarijní pojištění o 14 %. I další oblasti pojištění majetku občanů posílily (pojištění domácnosti a domků +12 %). Velmi dobře se rovněž vyvíjí také cestovní pojištění (+37 %)

Na 1 600 škod registruje UNIQA z lednového orkánu Kyrill.  Celkové pojistné plnění se odhaduje na 80 milionů korun. Rozhodující část škod už byla vyřízena do května 2007 a vyplacena. Tato živelní událost v letošním roce nejvíce zatěžuje dosavadní škodní průběh, který je přesto prozatím o něco příznivější, než ve stejné době loni.

UNIQA spravovala koncem června 2007 na 388.000 pojistných smluv (meziročně +16,1 %).

UNIQA pojišťovna je součástí mezinárodního koncernu UNIQA Group, který dosáhl za první pololetí roku 2007 zvýšení předepsaného běžného pojistného o 4,2 % na 2,413  miliardy EUR. Největší impulsy pro růst přišly v rámci koncernu opět z regionu střední a východní Evropy, kde společnosti UNIQA  předepsaly na pojistném 377 milionů EUR, což je bezmála o 23 % více než loni. Příznivým trendem je další růst podílu životního pojistného v tomto regionu (na více než 30 %). Celkově (včetně společností UNIQA v západní Evropě) došlo k dalšímu navýšení mezinárodního podílu na celkovém koncernovém pojistném na 32,6 %.

Nedojde-li k nepříznivému vývoji v oblasti škod a zůstane-li na kapitálových trzích situace stabilní, očekává koncern UNIQA Group za rok 2007 hrubý zisk na úrovni 320 milionů EUR.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená