FinExpert.e15.cz

UNIQA POJIŠŤOVNA: Nadále dynamicky rostla i ve 3. čtvrtletí 2008

Za prvních 9 měsíců roku vykázala UNIQA pojišťovna meziročně růst předepsaného pojistného o 16,7 % na celkových 3,227 miliardy korun.

Rostla tak téměř třikrát rychleji než celý pojistný trh ČR, který ve stejném období posílil o 6,2 %. Hlavním nositelem úspěchu bylo neživotní pojištění, které zaznamenalo přírůstek o 20 %.

Nejvíce se dařilo v cestovním pojištění (+72 %), ve zdravotním pojištění (+ 48 %) a v oblasti pojištění vozidel (havarijní pojištění + 30 %, povinné ručení + 28 %). Pojištění vozidel zůstává nosným oborem UNIQA pojišťovny a připadá na něj polovina předepsaného neživotního pojistného.

V rámci životního pojištění bylo za prvních devět měsíců roku předepsáno více než 851 milionů korun a dosaženo meziročního navýšení o 8,3 %. Více než 94 % z celkového objemu připadalo na běžně placené pojistné. V souvislosti s finanční krizí vnímá UNIQA pojišťovna aktuálně určitý odklon od doposud velmi dynamického investičního životního pojištění směrem ke garantované kapitálové formě.

Dařilo se posilovat externí prodejní kanály, zejména bankovní prodej, odbyt přes leasingové společnosti i makléře. Každou z těchto obchodních cest bylo předepsáno v meziročním srovnání o desítky procent více.

Počet pojistných smluv ve kmeni činil koncem září 2008 téměř 472 000 kusů, což bylo o
17 % více než loni ve stejnou dobu. Nejrychleji rostl počet pojistných smluv na povinné ručení - na téměř 165 000 kusů.

Evropský koncern UNIQA Group Austria, jehož součástí je UNIQA pojišťovna, dosáhl za sledované období navýšení předepsaného pojistného o 12,6 % na 4,429 miliardy EUR. Nejdynamičtěji se vyvíjely opět trhy střední a východní Evropy, které si připsaly meziročně o 66 % pojistného více (celkem 960 milionů EUR) a jejich podíl na koncernovém pojistném vzrostl již na bezmála 22 %. Západní evropské sesterské společnosti předepsaly o 11 % více a rakouská mateřská společnost posílila o 1,5 %.

Letos převzal koncern UNIQA Group čtvrtou největší rumunskou neživotní pojišťovnu UNITA a další expanzi plánuje již na příští rok: tentokrát hodlá zahájit aktivity v Rusku.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená