FinExpert.e15.cz

UNIQA POJIŠŤOVNA: Dynamický růst ve 3. čtvrtletí

I období třetího čtvrtletí bylo pro UNIQA pojišťovnu velmi úspěšné, když navázala na vysokou dynamiku předchozích měsíců a zaznamenala meziroční růst předepsaného pojistného o 18,9 % na 2,766 miliardy korun. Hlavním nositelem tohoto tempa, které je více než dvojnásobkem tržního průměru, bylo i nadále životní pojištění.

Životní pojištění UNIQA vzrostlo meziročně o 33,3 % na 786 milionů korun. Největší zájem byl o investiční životní pojištění, vysokých nárůstů bylo dosaženo rovněž v oblasti kapitálového životního pojištění. Je pozitivním trendem, že rozhodující část produkce tvoří produkty za běžně placené pojistné.

Neživotní segmenty UNIQA navýšily pojistné za prvních devět měsíců 2007 o 14 % na 1,980 miliardy korun. Nejvyšší dynamiku vykázalo meziročně pojištění vozidel, které přináší UNIQA polovinu neživotního pojistného. Havarijní pojištění vzrostlo ve sledovaném období o 16 %, a povinné ručení dokonce bezmála o 23 %. I další oblasti pojištění majetku občanů posílily (např. pojištění domácnosti a rodinných domů o 12 %, cestovní pojištění o 21 %).

Nejvíce škod registrovala a vyplácela UNIQA z pojištění vozidel. Z lednového orkánu Kyrill odhaduje UNIQA celkové pojistné plnění na 80 milionů korun. Rozhodující část škod už byla vyřízena a vyplacena. I přes tuto živelní událost vykazuje UNIQA pojišťovna v letošním roce mírně lepší škodní průběh než ve srovnatelném loňském období.

UNIQA spravovala koncem září 2007 více než 400.000 pojistných smluv (meziročně
+16,6 %).

UNIQA pojišťovna je součástí mezinárodního koncernu UNIQA Group, který dosáhl za první tři čtvrtletí roku 2007 nárůstu předepsaného běžně placeného pojistného o 5,1 % na 3,483 miliardy EUR. Vedle zvýšené dynamiky v Rakousku přišly největší růstové impulsy opět z regionu střední, jižní a východní Evropy, kde společnosti UNIQA předepsaly na pojistném 579 milionů EUR, což je o 24,1 % více než loni. Došlo k dalšímu navýšení podílu tohoto regionu na celkovém koncernovém pojistném na 14,7 %.

O společnosti UNIQA

UNIQA pojišťovna vyvíjí své aktivity na českém pojistném trhu již čtrnáctý rok. Jako univerzální pojišťovna nabízí kompletní paletu pojistných produktů pro občany i korporátní klienty. Podle objemu pojistného figuruje na devátém místě v žebříčku pojišťoven. Opakovaně jí byl potvrzen prestižní rating BBBpi, jeden z nejvyšších dosažených na českém pojistném trhu.

UNIQA pojišťovna je součástí rakouské pojišťovací skupiny UNIQA Group s dominantním podílem okolo 23% na rakouském pojistném trhu. Etablovala se prostřednictvím 30 společností již na trzích 20 zemí Evropy. Spravuje na 12,5 milionu pojistných smluv a zaměstnává asi 11.000 lidí. Mezinárodní podíl na celkovém pojistném skupiny činí už bezmála 33 %.

V případě zájmu o další informace mne laskavě kontaktujte:

Eva Svobodová, tisková mluvčí

UNIQA pojišťovna, Evropská 136, 160 12 Praha 6, 225 393 312, eva.svobodova@uniqa.cz

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená