FinExpert.e15.cz

UNIQA POJIŠŤOVNA: Dynamický růst pokračuje

Po mimořádně úspěšných výsledcích za rok 2007 se podařilo navázat na loňskou dynamiku i v letošních prvních šesti měsících.

Předepsané pojistné UNIQA podle předběžných výsledků meziročně vzrostlo o 16,3 % na celkových 2,165 miliardy korun. Neživotní pojištění se podílelo na dosaženém výsledku bezmála ze 74 %. Významně narostl kmen pojistných smluv, jejichž počet se meziročně zvýšil o více než 16 %.

V rámci neživotního pojištění vzrostlo předepsané pojistné předběžně o 17,9 %. Výrazného nárůstu bylo dosaženo v oblasti cestovního pojištění, kde se objem pojistného více než zdvojnásobil. Pozitivní výsledky v soukromém zdravotním pojištění ovlivnilo zejména zavedení nového pojistného produktu na krytí povinných poplatků za hospitalizaci. Toto pojištění nazvané NEMOCNICE uzavřelo za 3 měsíce již na 7.000 klientů. Hlavní podíl na dynamickém vývoji neživotních odvětví má však pojištění vozidel. Havarijní pojištění vzrostlo meziročně o 29 % a povinné ručení o 27 %. Progresivně roste podíl cestovních pojištění a pojištění vozidel uzavíraných prostřednictvím on-line aplikace na internetu.

V oblasti životního pojištění byl nárůst o 12,1 % tažen běžně placenými smlouvami. Podle předběžných údajů bylo předepsáno přes 567 milionů korun. Koncem června 2008 bylo ve kmeni již bezmála 130.000 životních pojistek, což odpovídá přibližně 28 % ze všech pojistných smluv UNIQA.

UNIQA se rychle vypořádala s pojistnými událostmi z vichřice Emma, kterých bylo celkem nahlášeno více než 800 s celkovým pojistným plněním okolo 50 milionů korun.

Kmen smluv UNIQA čítal koncem června 2008 již 450.700 pojistných smluv. Na celkovém meziročním nárůstu o 16,2 % se nejvíce podílely smlouvy povinného ručení a havarijního pojištění, kterých oproti loňsku přibylo 30 %.

Pozitivně se vyvíjel celý koncern UNIQA Group, když za první pololetí 2008 navýšil předepsané pojistné o 10,4 % % přibližně na 3,003 miliardy EUR. Zatímco rakouská UNIQA si připsala v meziročním srovnání navíc 3,2 %, nejrychlejší tempo v rámci koncernu opět zaznamenaly společnosti v regionu střední a východní Evropy (+ 60 %), které tak významně upevnily své tržní podíly.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená