FinExpert.e15.cz

UNIPETROL: Akcionáři UNIPETROLU schválili výplatu dividend

Společnost rozdělí mezi akcionáře celkem 3,2 miliardy korun.

Výroční valná hromada akcionářů společnosti UNIPETROL, a.s. dnes schválila výplatu hrubé dividendy ve výši 17,65 koruny na akcii. Hrubý dividendový výnos tak dosáhne 6.53 % (na základě včerejší ceny akcií na Pražské burze). Mezi akcionáře bude na dividendách celkově rozděleno 3 200 558 584,60 korun (přes 3,2 miliardy korun). Na tyto dividendy mají nárok všichni akcionáři, kteří vlastnili akcie UNIPETROLU dne 26. června 2008.

„UNIPETROL má za sebou úspěšně hlavní část restrukturalizace. Dnes je vysoce konkurenceschopnou a finančně silnou společností, která je dle našeho názoru jednou z nejcennějších součástí skupiny PKN ORLEN,“ uvedl Wojciech Heydel, prezident PKN ORLEN a předseda dozorčí rady Unipetrolu.

Dividendy budou vypláceny od 29. srpna letošního roku. Písemnou informaci o datu, místě a způsobu výplaty obdrží všichni akcionáři a správci cenných papírů poštou, a to na adresu uvedenou v registru cenných papírů zapsaných do účetních knih ve Středisku cenných papírů ke dni 26. června 2008.

Jedná se o první výplatu dividend od privatizace Unipetrolu před třemi lety, kdy se nový majoritní vlastník, skupina PKN ORLEN, zaměřil na restrukturalizaci společnosti a vylepšení její finanční výkonnosti. V předchozích třech účetních letech UNIPETROL investoval přes 11,5 miliardy korun do modernizace a rozšíření výrobních zařízení, reorganizace řídicích procesů a rozsáhlé modernizace maloobchodní sítě Benzina. V letošním roce skupina Unipetrol investuje dalších 6,58*) miliardy korun.

„V situaci, kdy má společnost víc hotovosti, než potřebuje, a kdy je její zadlužení trvale velmi nízké, je výplata dividend logickým krokem,“ řekl generální ředitel UNIPETROLU François Vleugels. „I nadále jsme schopni pokrýt všechny plánované investice a jsme připraveni na další případné akvizice,“ dodal.

Valná hromada rovněž schválila účetní závěrku roku 2007, zprávu o činnosti UNIPETROLU a stavu jeho majetku v uplynulém roce. V roce 2007 společnost vykázala příjmy ve výši 88,8 miliardy korun a její čistý zisk činil 1,22 miliardy korun.

*) Včetně celkových investic do České rafinérské a do butadienového podniku v Kralupech.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená