FinExpert.e15.cz

UniCredit Leasing je jedničkou v Evropě

Podle nejnovějších statistik společnosti Leaseurope, Evropské leasingové asociace (www. leaseurope.org), je UniCredit Leasing největším leasingovým poskytovatelem v Evropě. Pokud jde o objem nových obchodů, řadí se na první místo před firmu Lombard Business Finance (Velká Británie), Gruppo Banca Italease (Itálie) a SG Equipment Finance (Francie).

V roce 2006 dosáhl UniCredit Leasing objemu nových obchodů ve výši 13,2 miliard EUR, včetně nového objemu společností Fineco Leasing a MCC, dvou leasingových jednotek firmy Capitalia (Itálie). Capitalia je nyní členem skupiny UniCredit Group, na základě dokončení fůze 1. října 2007.

UniCredit Leasing je universálním leasingovým poskytovatelem se základními činnostmi v oblasti leasingu automobilů, strojů a zařízení i nemovitostí. Nabízí širokou škálu služeb s přidanou hodnotou, jako je například pojištění, řízení výstavby nebo správa vozového parku. UniCredit Leasing má pobočky v 16 evropským zemích s více než 2 500 zaměstnanci. V Turecku je UniCredit Group navíc aktivní v oblasti leasingu přes společnost Yapi Kredi Leasing.

Celkové leasingové aktivity skupiny UniCredit Group jsou, z hlediska řízení, spojeny do UniCredit Global Leasing S.p.A., což je sub-holding skupiny UniCredit Group sídlící v Miláně. Generální ředitelkou UniCredit Global Leasing S.p.A. je paní Regina Prehofer, členka vedení společnosti Bank Austria Creditanstalt (BA-CA). Leasingové činnosti v zemích Střední a Východní Evropy (CEE) jsou koordinovány vídeňskou pobočkou UniCredit Global Leasing S.p.A. Vienna Branch, kterou vede pan Alexander Schmidecker.

UniCredit Leasing má za cíl posílit svoji přední pozici – jedničky na trhu – na evropském trhu, a to prostřednictvím spolupráce s bankami skupiny UniCredit Group a rozšířením svého podnikání na již existujících trzích s vysokým růstovým potenciálem (zejména Rusko a Ukrajina), stejně jako vstupem na nové trhy jako je Kazachstán.

UniCredit Leasing v České republice

Postupně ve všech zemích mění leasingové společnosti patřící do UniCredit Global Leasing S.p.A. svou značku na UniCredit Leasing. Na změnu jména je připravena i společnost CAC LEASING, která je desátou společností v rámci skupiny, která se na změnu obchodního jména chystá, a to od 5. listopadu letošního roku. „Změnou obchodní značky na UniCredit Leasing zdůrazníme, že jsme součástí vedoucí finanční skupiny v Evropě,“ upřesňuje k chystané změně jména Erika Duchanová, ředitelka marketingu a komunikace CAC LEASING, a.s.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená