FinExpert.e15.cz

UniCredit Bank: objem investic do podílových fondů vzrostl na pětinásobek

Praha, 7. března 2013

Největší boom spořicích účtů je u konce, klienti intenzivně hledají jiná řešení, která odolají aktuálně vysoké inflaci. Stále více klientů se seznamuje s investicemi do podílových fondů, které nabízejí zajímavý potenciál zhodnocení jejich volných finančních prostředků. Vysoký růst podílu investic UniCredit Bank eviduje také u investičního životního pojištění, jednotlivé emise obvykle banka vyprodá během měsíce.

„Objem investic do podílových fondů vzrostl meziročně na pětinásobek, to překonalo veškerá naše očekávání. Řada lidí s nimi zatím nemá osobní zkušenost, ale jakmile získají více informací a porozumí jim, obvykle u nich zůstávají a investici navýší nebo zopakují,“ říká Ondřej Lokvenc, manažer segmentu fyzických osob UniCredit Bank. „Navíc poskytujeme širokou škálu možností od investic do rozvíjejících se trhů až po americké či evropské. Výhodou je i eliminace měnového rizika vzhledem k nabídce podílových fondů i v české měně,“ dodává Ondřej Lokvenc. 

Klienti UniCredit Bank mohou dle svých potřeb, cílů a přání vybírat z širokého portfolia produktů, jak depozitních, tak investičních. Kombinací produktů obecně balancují své investiční riziko s atraktivním výnosem, který překonává inflaci. Oblíbeným řešením je například Program DUET PLUS, který kombinuje tříměsíční termínovaný vklad s nadstandardním úrokem (4 % p. a.) s investičními produkty – na výběr je buď investiční životní pojištění nebo více jak 50 podílových fondů skupiny Pioneer Investments (je součástí skupiny UniCredit).

Celkem 20 fondů Pioneer nabízených v České republice překonalo v loňském roce svůj benchmark. 8 z nich navíc dosáhlo na vyšší rating podle agentury Morningstar, která se hodnocení výkonnosti fondů dlouhodobě věnuje. Zhodnocení některých fondů za uplynulý rok přesáhlo 20 %.

„Nejprodávanější jsou aktuálně dluhopisové fondy, zejména ty specializované na korporátní dluhopisy,“ říká Roman Dvořák, analytik Pioneer Investments.

Například korunová třída fondu „Pioneer Funds – Strategic Income“ specializovaného na americký trh, měla k 5. 3. 2013 průměrný roční výnos 5,49 % od svého založení, za loňský rok pak 10,2 %. „Klienti banky do tohoto fondu loni investovali přes 1 miliardu Kč a silný prodejní trend korunových tříd dluhopisových fondů zaměřených na firemní dluhopisy pokračuje i v letošním roce,“ dodává Dvořák.

Investory, kteří vyžadují kvalitu prověřenou časem, by mohl oslovit akciový „Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund“, lucemburský klon třetího nejstaršího fondu na světě a zároveň jediného, který již dosáhl zhodnocení přes 1 000 000 % od svého založení (v roce 1928).

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená