FinExpert.e15.cz

UNICREDIT BANK: Nové Strukturované dluhopisy UniCredit Bank GREEN TECHNOLOGIES 2011 nabízejí zajímavý výnos

UniCredit Bank Strukturovaný dluhopis GREEN TECHNOLOGIES II./2011je určen spíše konzervativnězaměřeným investorům se střednědobým investičním horizontem, kteří nechtějí nést riziko možného poklesu hodnoty investovaných prostředků. Nabídku pro méně konzervativní investory popisuje Jakub Dusílek, ředitel divize segmentového a produktového řízení retailového bankovnictví UniCredit Bank: „Dynamičtější investoři hledající vyšší potenciální výnos při akceptaci omezeného rizika si u nás mohou zvolit Strukturovaný dluhopis GREEN TECHNOLOGIES I./2011“.

Podkladové aktivum Strukturovaných dluhopisů GREEN TECHNOLOGIES 2011 je tvořeno košem akcií třiceti společností, které dodávají, případně při své činnosti využívají, technologie a zařízení pozitivně ovlivňující stav životního prostředí. Jedná se například o firmy stojící na čele technologického pokroku v oblasti alternativních zdrojů elektrické energie. Ze společností specializujících se na vývoj, výrobu a prodej zařízení na využívání sluneční energie jsou to například SunPower, Q-CELLS, nebo SolarWorld. Součástí koše je také španělská energetická firma Iberdrola Renovables, která je největším evropským producentem elektrické energie získané z větrných elektráren. Z oblasti vodního a odpadového hospodářství jsou mj. zastoupeny společnostmi Suez, Veolia, Kurita Water Industries a Waste Managemet. Nechybí pak ani producenti nerostů potřebných k výrobě technologií omezujících znečištění životního prostředí, mezi kterými můžeme jmenovat Impala Platinum Holdings. „S novými Strukturovanými dluhopisy GREEN TECHNOLOGIES 2011 tedy nabízíme možnost podílet se ve tříletém horizontu na výnosu všech těchto významných firem působících v oblasti technologií přispívajících k ochraně životního prostředí,“ upřesňuje opět Jakub Dusílek.
 
• Vysoká bezpečnost investice
Jistota vyplacení 100 % investovaných prostředků v případě Strukturovaného dluhopisu GREEN TECHNOLOGIES II./2011, resp. vyplacení 95 % investice u Strukturovaného dluhopisu GREEN TECHNOLOGIES I./2011, k datu splatnosti dluhopisů.
• Atraktivní růstový potenciál
Výnos dluhopisů je odvozen od vývoje hodnoty koše 30 akcií předních světových firem zaměřených na moderní technologie z perspektivní oblasti ochrany životního prostředí. Potenciální výnos Strukturovaného dluhopisu GREEN TECHNOLOGIES II./2011 může v tříletém horizontu dosáhnout až 19,5 %, v případě Strukturovaného dluhopisu GREEN TECHNOLOGIES I./2011 pak až 25 %.
• Daňové zvýhodnění pro fyzické osoby
Kapitálový výnos z prodeje Strukturovaných dluhopisů GREEN TECHNOLOGIES 2011 (rozdíl mezi nákupní cenou a cenou při zpětném prodeji) je v případě fyzických osob při držení dluhopisu delším než 6 měsíců v souladu se zákonem č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů osvobozen od daně z příjmu.
• Okamžitá likvidita
Strukturované dluhopisy GREEN TECHNOLOGIES 2011 máte možnost odprodat na kterékoliv pobočce UniCredit Bank Czech Republic za aktuální tržní cenu a to i před datem splatnosti.
• Investování bez poplatku
Při nákupu Strukturovaných dluhopisů GREEN TECHNOLOGIES 2011 neplatíte žádné poplatky za nákup, správu ani při zpětném prodeji.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená