FinExpert.e15.cz

UNICREDIT BANK a ČESKÁ POJIŠŤOVNA: Společnosti vyplatily letos již více než 21 miliard Kč v rámci národních i evropských dotačních programů

  • Úspěšní žadatelé o dotace již dostali prostřednictvím UniCredit Bank (dříve HVB Bank) a České pojišťovny vyplaceno přes 21 miliard korun (stav k 5.12. 2007: 21,420 mld. Kč).
  • Pátek 14. prosince 2007 byl pokynem Ministerstva financí ČR stanoven jako nejzazší datum pro účetní období roku 2007, kdy mohou žadatelé předložit na vybraných pobočkách UniCredit Bank a České pojišťovny kompletní a bezchybnou dokumentaci potřebnou k proplacení výdajů nárokovaných za rok 2007.  

Úspěšným žadatelům a dalším příjemcům podpor z prostředků státního rozpočtu za rok 2007, zahrnující též prostředky fondů EU, kteří do současné doby nedodali potřebné podklady pro vyplacení dotace, tak zbývá čas nejdéle do 14. prosince 2007. „Toto datum je závazné pro Banku, stejně jako pro všechny příjemce dotací, jednotlivá ministerstva a další zúčastněné,“ komentuje situaci Ing. Dušan Hladný, ředitel divize Korporátní klientela UniCredit Bank. Na zvýšené nároky spojené s výplatou dotací v závěru roku jsme připraveni jak na úrovni poboček UniCredit Bank a České pojišťovny, tak na úrovni centrály prostřednictvím Evropského kompetenčního centra, které proces výplat koordinuje a výplaty schvaluje a finalizuje. 

„Vysoký objem podaných žádosti v měsíci říjnu a listopadu nám přitom napovídá, že v prosinci opravdu vysoký nárůst očekáváme. Tato očekávání jsou dána i na základě analýzy dosavadního vývoje od počátku roku a analytickými přehledy vývoje v předchozích letech. Žadatelé by proto skutečně neměli překládání žádosti směřovat k poslednímu termínu. Doporučujeme tedy datum podání posledních podkladů a faktur nejdéle v průběhu 10. až 12. prosince,“ doplňuje informaci Ing. Zdeněk Jana, ředitel Evropského kompetenčního centra UniCredit Bank.  

Konsorcium UniCredit Bank (dříve HVB Bank) a České pojišťovny zajišťuje výplaty prostředků státního rozpočtu a strukturálních fondů Evropské Unie úspěšným žadatelům o dotace od začátku letošního roku na základě výběrového řízení Ministerstva financí z června 2006. Vplacení schválených dotací z fondů Evropské unie a z prostředků státního rozpočtu bude toto konsorcium pro Ministerstvo financí ČR zprostředkovávat až do roku 2010.  

UniCredit Bank poskytuje podporu při získávání dotací ze strukturálních fondů Evropské unie již od roku 2004, a to především prostřednictvím Evropského kompetenčního centra, které mimo jiné zajišťuje odborné zázemí pro celou oblast dotací a podpor v celé skupině UniCredit.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená