FinExpert.e15.cz

Umístění po jednotlivých kolech

Umístění po jednotlivých kolech

Čtvrté kolo znamená návrat Radka na výsluní, soutěž se dramatizuje

Minimální rozestupy mezi soutěžícími zůstávají, nikdo nenasadil k trháku ani ve čtvrtém kole, které se odehrávalo mezi 15. březnem a 15. dubnem. Portfolia soutěžících si v průměru nepatrně polepšila, když chytla příznivý vítr ze strany emerging markets. Podobně jako většina světových trhů ale stále zůstávají v bludném kruhu, nedaří se jim nalézt dlouhodobý růstový trend. Těžko z této situace vinit naše soutěžící, protože tápe celý investorský svět.

Po započtení výsledků čtvrtého kola i nových investic v pátém kole se tak dostáváme k aktuálnímu žebříčku:

1. Radek (98 429 Kč), 2. Štěpán (98 239 Kč), 3. Zdeňka (98 021 Kč), 4. Radovan (97 911 Kč), 5. Zdeněk (97 529 Kč)

Pole soutěžících je tak stale značně vyrovnané, po minulém kole zdánlivě odpadající Zdeněk přidal do kroku a dotáhl celou skupinu. Do čela se dostal opět Radek, ale nemá nic jistého, neboť Štěpánovi chybí pouhých 190 korun k dotažení.

Nejvíce volných prostředků má aktuálně na kontě pesimista Štěpán, na kterého by mohli sázet ti, kteří oživení trhů zatím nevěří. Naopak optimisté mohou tipovat vedoucího Radka nebo černého koně soutěže Zdeňka. Žádný ze soutěžících se nedokázal zatím vrátit k původně investované částce 100 tisíc korun a všichni jsou ve ztrátě. Ta však s ohledem na chování trhů není nijak závratná. Už na první pohled je tak stale vidět výhoda pravidelného či postupného investováni a rozkládání rizika v portfolio investic. Zatímco trhy ztrácejí dvojciferné částky, náš nejlepší soutěžící ztrácí “pouhých” 1,57 procenta z původně investované částky.

Třetí kolo bylo ve znamení dalších poklesů

Ani po třetím kole nejsou portfolia soutěžících v kladném výkonnostním pásmu. Není se vůbec čemu divit. Těžko se mezi 15. únorem a 15. březnem hledalo nějaké výnosné aktivum. Trhy zmítané důsledky americké hypoteční krize propadly na svá další minima. Nad vodou je drží pouze konzervativní investice učiněné ve druhém kole, protože jak akciové fondy z prvního kola, tak i smíšené z kola třetího se dívají níž a níž.

Po započtení výsledků třetího kola i nových investic ve čtvrtém kole se dostáváme k aktuálnímu žebříčku:

1. Radovan (98 019 Kč), 2. Štěpán (97 873 Kč), 3. Zdeňka (97 776 Kč) 4. Štěpán (97 480 Kč), 5. Zdeněk (96 867 Kč)

Pole soutěžících je stále značně vyrovnané a nelze zatím hledat jednoznačného favorita. Po dalším kole by mělo být jasněji, zda vyjde taktika optimistům či pesimistům, a mohly by narůst jednotlivé rozdíly mezi nimi. Na čele je zatím Radovan, těsně sledován Štěpánem i Zdeňkou. Ovšem pokud vyjde taktika poslednímu Zdeňkovi, který si zatím prostředky spíše šetří a neinvestuje, můžeme se dočkat i obráceného pořadí.

Žádný ze soutěžících nedokázal udržet původně investovanou částku 100 000 korun a všichni jsou ve ztrátě. Při pohledu na to, co v prvních třech měsících prováděly akciové trhy, to není žádný div. Spíše je úspěchem, že většina soutěžících ztrácí méně než tři procenta původní investice. Už na první pohled je tak stale vidět výhoda pravidelného či postupného investováni a rozkládání rizika v portfoliu investic. Zatímco trhy ztrácejí dvojciferné částky, náš nejlepší soutěžící ztrácí “pouhých” 1,98 procenta.

Druhé kolo zamíchalo pořadím, trhy soutěžícím nepomáhají

Ani po druhém kole nejsou portfolia našich soutěžících v kladném výkonnostním pásmu. Důvod je zřejmý – současná situace na akciových trzích tomu nedává přílišnou šanci. V posledním kole měli soutěžící za úkol vybírat mezi konzervativními fondy a tak byli se svými investicemi ušetřeni dalších výrazných poklesů. Těch se dočkali pouze s těmi, které učinili v “dynamickém” prvním kole. Vybrané konzervativní fondy totiž očekávání nezklamaly a za měsíc mezi 15. lednem a 15. únorem si nepatrně polepšily a trochu tak soutěžícím vylepšily jejich portfolia.

Po započtení výsledků druhého kola i nových investic ve třetím kole se tak dostáváme k aktuálnímu žebříčku:

1. Radek (98 730 Kč), 2. Radovan (98 714 Kč), 3. Zdeňka (98 662 Kč), 4. Štěpán (98 513 Kč), 5. Zdeněk (98 443 Kč)

Pole soutěžících je značně vyrovnané a nelze zatím hledat jednoznačného favorita. Na čele jsou sice Radek s Radovanem, kteří ovšem mají plně zainvestováno. Soutěžící v závěsu mají ponechány volné prostředky k investicím a mohou tak případně profitovat z jejich následného zainvestování.

Žádný ze soutěžících nedokázal udržet původně investovanou částku 100 tisíc korun a všichni jsou ve ztrátě. Při pohledu na to, co v lednu či únoru prováděly akciové trhy, to není žádný div. Spíše je úspěchem, že všichni ztrácejí méně jak dvě procenta původní investice. Už na první pohled je tak vidět výhoda pravidelného či postupného investováni a rozkládání rizika v portfolio investic. Zatímco trhy ztrácejí dvojciferné částky, náš nejlepší soutěžící ztrácí “pouhých” 1,27 procenta.

Po prvním kole

V prvním kole naší hry se pětici soutěžících příliš nevedlo. Jejich dlouhodobé investice k zabezpečení stáří se propadly do záporných hodnot. Situaci tak musel zachraňovat Sporoinvest, kde mají soutěžící většinu svých prostředků pro investice v dalších kolech.

Mezi produkty, které měli soutěžící k dispozici, si v období mezi 15. prosincem a 15. lednem vedl nejlépe fond PROSPERiTA OPF globální, který ztratil něco přes čtyři procenta. Naopak nejhůře dopadl fond ING Global High Dividend se ztrátou více než 9 %.

Po započtení výsledků prvního kola i nových investic ve druhém kole se tak dostáváme k aktuálnímu žebříčku:

1. Štěpán (99 308 Kč), 2. Zdeněk (99 276 Kč), 3. Radek (99 253 Kč), 4. Radovan (99 232 Kč) a 5. Zdeňka (98 974 Kč)

Žádný ze soutěžících tak nedokázal udržet původně investovanou částku 100 tisíc korun a všichni jsou ve ztrátě. Při pohledu na to, co v prosinci a lednu prováděly akciové trhy, to není žádný div. Spíše je úspěchem, že až na výjimku paní Zdeňky ztrácejí ostatní méně jak jedno procento.


 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená