FinExpert.e15.cz

Ukojte svoji hravost

(Inzerce) Češi jsou docela hravým národem, to je o nás všeobecně známo. Umíme si dělat legraci sami, ze sebe, výborně ovládáme švejkovinu.
Ukojte svoji hravost

Někdy si sami ze sebe a z věcí okolo děláme legraci natolik, že člověk neznalý věci ani nepozná, co se vlastně děje. „Myslí to vážně nebo si dělají legraci?“, říká si a neví. Je v rozpacích. Co teď? Jak mám reagovat? Váhá.

Klepněte pro větší obrázek

České hraní si je typické

Prostě česká hravost je typická. Máme nad věcmi nadhled, dokážeme švejkovat v situacích, kdy by to už ostatní dávno vzdali. A i když si někteří možná myslí, že už té vážnosti bylo až moc a že pro samou srandu nemyslíme na vážné problémy, je třeba říct, že bychom si tuhle hravost měli uchovat a dál ji rozvíjet. Kde a jak, to už je jenom na nás.

Hraní přináší adrenalin

Hraní si je u nás v Čechách stále populární. Existuje spousta míst, kde svoji vášeň uspokojit. Přinese vám to skvělé odreagování, adrenalin, chuť zkusit něco nového, vydat se do neznámým vod. Podívejte se třeba, jak hrát on-line hry na Slovensku. Co každého z nás ke hře přivádí? Většinou je to touha po nových zážitcích. Adrenalin je velice důležitý. Potřebujeme nové životní naplnění, hledání nových cest a zážitků. Jinak máme pocit, že v životě stagnujeme, neděje se kolem nás nic nového. Prostě trochu vzruchu, emocí čas od času neškodí.

Rozvíjejte svůj potenciál

Ať už ale hrajeme kdekoli a cokoli, měli bychom vždy myslet na svoji bezpečnost. Hlídejte si svoje finance, abyste měli vždy jistotu, že jsou ve správných rukou.  Vybírejte si taková místa ke hře, kde nikdo nemůže zneužít ani vaše nejtemnější tajemství. Jinak ruce pryč od takových. Zneužít osobní data někoho, nebo informace o něm je dnes velice snadné. Sahejte pro po spolehlivých, prověřených místech, kde se nemůže nic stát. Musíte hrát tam, kde máte ke hráčskému místu důvěru. Ta je základem, abyste při hře mohli rozvíjet maximální potenciál.

Hrající si člověk je spokojený

Prostě hrajte si. Proč? Protože hravost dokáže prodloužit život. Umí ho zkvalitnit. Pomáhá uvolnit každodenní stres. Zároveň hravost umí i zlepšit vztahy mezi lidmi. Člověk dokáže brát věci s větším nadhledem. Bohužel se hravost věkem stále více vytrácí. Přitom spokojenost přináší právě hrající si člověk. Například i virtuální měna v podobě bitcoinu může přinést zisky a je přitom výsledkem určité hravosti, kreativity. Většina z nás má velmi hektický život, nedokáže se odpoutat od svých povinností.  Hravost je pro nás nedostatkovým zbožím. V konečném důsledku nikdy nevypneme a to je škoda.

Neberte všechno příliš vážně

I zmiňovaná česká hravost se tak proti minulosti stále více vytrácí. Proto se snažte vnést si do života více hravosti a radosti a častěji relaxovat hrou. Uvidíte, že se váš život doslova rozsvítí a vrátíte se ke svým kořenům. Neberte všechno příliš vážně. Nezapomínejte na pohodu. Pěstujte si radost ze hry, z obyčejných věcí. Buďte uvolnění, nekonvenční, kreativní. Uvidíte, že se to vyplatí. Nemusíte se cíleně štvát za hrou, dělejte prostě to, co vás přirozeně baví, tedy i hra. 

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená