FinExpert.e15.cz

Týden: *Významné akvizice *Eurotel bude cele pod kontrolou Českého Telecomu

PeopleSoft koupil svého konkurenta, Invex poroste, Dunaj se vlil do Vltavy a další novinky z firem za uplynulý týden.

Computer Associates zveřejnila, že portál CleverPath byl jako nejlepší softwarové řešení v oblasti síťových aplikací oceněn titulem Best of Interop na veletrhu NetWorld+Interop 2003 v Las Vegas.

Představenstvo Českého Telecomu schválilo návrh na výplatu dividendy v celkové výši 18,5 miliardy korun, tj. 57,50 Kč na akcii. Zkrátka nepřijde ani druhý akcionář Eurotelu – konsorcium Atlantic West. Eurotel totiž ohlásil výplatu podílu na zisku ve výši téměř 11 miliard korun.

Český Telecom ovládne celý Eurotel. Telecom, který nyní vlastní v tuzemském největším mobilním operátorovi 51 % akcií, odkoupí od amerického konsorcia Atlantic West zbývajících 49 %. Za tento podíl zaplatí 1,05 mld. USD (zhruba 28 mld. Kč). Celá transakce by měla proběhnout do konce roku.

scanservice získala mezinárodní certifikát kvality podle normy ISO 9001:2000. Tento certifikát potvrzuje, že scanservice přináší zákazníkům produkty a služby na světové úrovni s využitím propracovaných a efektivních procesů.

Budapest Airport, servisní společnost provozující mezinárodní letiště Ferihegy v Maďarsku, se rozhodla pro využívání IFS aplikací. V první fázi bude Budapest Airport používat systém podnikových aplikací IFS ke zefektivnění svých finančních a logistických procesů. Smlouva zahrnující první fázi má hodnotu přesahující 1 milion USD.

NextiraOne získala mezinárodní certifikaci od firmy Cisco Systems pro region Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA), díky níž může využívat status zlaté certifikace (Gold Certification). Partnerský program Cisco Channel Partner poskytne společnosti NextiraOne zdroje k rozvoji know-how v oblasti prodeje, implementací a podpory síťových řešení Cisco.

Unikont Praha, zaměřený na dodávky zařízení z oblasti úklidových strojů a komunální techniky, dokončil implementaci podnikového informačního systému LCS Helios IQ. Celé řešení, které obsahuje jak základní moduly systému, tak některé partnerské moduly, bylo realizováno během necelého jednoho měsíce.

Oracle a Genesys, dceřiná společnost Alcatelu, budou spolupracovat na společné integrované nabídce služeb. Spolupráce přinese integraci Oracle CRM aplikací do softwarových řešení pro kontaktní centra firmy Genesys.

Největší slovenský internetový obchod Dunaj.sk (www.dunaj.sk) mění majitele. Jeho vlastník, agentura AG-Marek, jej prodává společnosti Computer Press Bratislava. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Škoda trakční motory – klíčová část nově založené firmy Škoda Electric – zahájila v dubnu 2003 implementaci nového informačního systému na bázi iBaan ERP 5, který je strategickým řídícím nástrojem Škody Holding.

LBMS a Komix dokončily implementaci systému pro podporu vývojového cyklu softwaru – LBMS Development Suite pro GE Capital Multiservis. Projekt trval deset měsíců. LBMS byla zodpovědná za celkové řízení projektu, dodávku metodik a nástrojů pro řízení požadavků, modelování, konfigurační řízení. Dodávku nástrojů a metodiky pro testování zabezpečovala společnost Komix.

Po ohlášení akvizice J.D.Edwards jeho konkurentem, společností PeopleSoft, vznikla nová světová dvojka na trhu s podnikovými systémy s očekávaným obratem téměř 3 mld. dolarů. Rozložení sil na trhu s podnikovými aplikacemi se tak výrazně mění.

Q.gir – informační technologie umožňuje firmám a organizacím používat vybrané produkty Microsoft formou ASP (Microsoft Office, Microsoft SQL a Windows Server 2000). Společnosti tak nemusí investovat do nákupu softwarového vybavení, ale pouze hradí stanovené poplatky za jeho využívání, aniž by jej vlastnily.

Martin Křižák, který působil na postu ředitele Plaut Consulting CR více než šest let, předal  svou funkci Janu Kouřilovi, dosavadnímu řediteli brněnské pobočky.

Veletrhy Brno předpokládají dvojnásobný až čtyřnásobný nárůst výstavní plochy určené pro domácí segment (ve srovnání s minulým rokem). Vyplývá to z prvních čísel přihlášených vystavovatelů na veletrh Invex 2003.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená