FinExpert.e15.cz

Týden ve světě firem

Co chystají firmy u nás i v zahraničí.

Kapitoly článku


Eurotel Praha nabízí svým klientům novou MMS službu, která spočívá v zasílání aktuálního obrazového dopravního zpravodajství z vybraných 36 dopravních uzlů v Praze na mobilní telefony.

Radiomobil nabídne zákazníkům v průběhu listopadu novou službu Video MMS, která umožní zasílání krátkých videosekvencí. Tuto službu podporuje zatím jenom Nokia 7650. Potřebný software a návod k instalaci získáte zdarma na adrese http://www.t-mobile.cz.

Oskar nabízí ve speciální edici Oskartu, s níž platíte pouze prvních pět minut hovoru – pak můžete až hodinu volat do sítě operátora bezplatně. Oskarta stojí 1000 Kč, přičemž v ceně je již zahrnut kredit ve výši 100 Kč.

Siemens Dematic, dceřinná společnost Siemens AG a SAP AG prodloužily své dlouhodobé partnerství a uzavřely dohodu o poskytování služeb při zavádění aplikace určené pro řízení logistických procesů SAP Logistics Execution Systems (SAP LES).

GZ Digital Media, výrobce hudebních, datových a DVD nosičů implementoval systém IFS Aplikace a zároveň uzavřel s IFS smlouvu o dodávce informačního systému pro podporu procesů v oblasti financí, distribuce, prodeje, lidských zdrojů a výroby.

Acomware a NetDirect uzavřely partnerskou dohodu, jejímž předmětem je zajišťování internetových prodejen na základě propojení systému ShopEngine (NetDirect) s ekonomickým firemním systémem Altus VARIO (dodavatel Acomware).

Expert & Partner na základě celosvětové strategie skupiny Tech Data, jejíž je součástí, mění své jméno na Tech Data Distribution a v budoucnu bude vystupovat výhradně pod značkou Tech Data.

Globe Internet nabízí bezplatné bezdrátové připojení k internetu v pásmu 2,4 GHz, známé pod zkratkou Wi-Fi (Wireless Fidelity). Zájemci mohou využít tuto možnost v Praze 6 na Petřinách v okolí sídla společnosti. K přijetí signálu stačí přenosný počítač se zabudovanou anténou, nebo dodatečně vybavený Flash kartou kompatibilní se standardem 802.11b.

Borland Software podepsala dohodu o převzetí vývojářské firmy TogetherSoft. Celkový objem transakce je odhadován na 185 milionů dolarů.

Network Associates jmenovala Kevina Weisse prezidentem pro regiony Evropa, Střední východ a Afrika (EMEA). Ve své nové roli bude Weiss řídit veškeré prodejní a obchodní operace v daném regionu.

Aliatel nahradil v poskytování telefonních služeb společnosti MAFRA dominantního operátora.

Další kapitola
 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená