FinExpert.e15.cz

Týden: IBM má nového šéfa, Minolta a Konica ohlásily fúzi

Týdenní přehled novinek
Týden: IBM má nového šéfa, Minolta a Konica ohlásily fúzi

Společnost IBM Česká republika jmenovala nového generálního ředitele. Vedení české pobočky se ujímá Aleš Bartůněk, který doposud působil jako obchodní ředitel. Dosavadní CEO Miroslav Majoroš působí od ledna jako ředitel Slovenských telekomunikací.

 

V rámci tzv. gurmánských týdnů T-Mobile mají zákazníci možnost zdarma využívat vybrané služby. Od 6. do 19. ledna se mohou anonymně bavit prostřednictvím služby SMS Chat, od 20. ledna do 2. února jsou zdarma k dispozici loga, zvonění a obrázkové SMS, a od 3. do 16. února služba Navigator.

 

Společnost APC byla zahrnuta do indexu NASDAQ-100. Zavedení do indexu vstoupilo v platnost počátkem obchodního dne v pondělí 23. prosince 2002.

 

Aliatel získal mezinárodně uznávaný certifikát systému řízení kvality ISO 9001:2000. Certifikát byl společnosti udělen na základě úspěšného re-certifikačního auditu provedeného švýcarskou společností SGS Switzerland SA.

 

Český Telecom se podílí na technicko-provozním zajištění videokonferenčního přenosu výkonu laparoskopické chirurgie z urologické kliniky VFN v Praze do hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně, kde se koná Zimní urologické sympozium.

 

Záměr fúzovat ohlásily společnosti Minolta a Konica. Ke sloučení by mělo dojít letos v létě, nová firma má nést název Konica Minolta Holdings. Podmínky dohody dosud nebyly zveřejněny.

 

Firma Xanadu (dříve CAD Studio) oznámila ekonomické výsledky za rok 2002. Celkový obrat přesáhl hodnotu 112 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst o 18 %. Nejrychlejším tempem rostl prodej strojírenských CAD aplikací firmy Autodesk, a to meziročně o 45 %.

 

Aliatel se dohodl s Českým Telecomem na podmínkách poskytování tzv. pevné volby operátora. Nová služba umožní zákazníkům Aliatelu volat přes síť Telecomu, aniž by museli vytáčet čtyřmístné předčíslí, nebo si dát nainstalovat speciální směrovač.

 

Contactel se stal poskytovatelem datových služeb pro Českou zemědělskou a potravinářskou inspekci. Contactel propojí krajské inspektoráty ČZPI prostřednictvím řešení Business Connect.

 

Objem zboží a služeb zobchodovaných loni na elektronickém tržišti společnosti CenTrade dosáhl 1,08 miliardy korun.

 

Společnost Digi Trade se v novém roce rozhodla dále členit svou vnitřní strukturu. Stávající technologickou divizi rozdělila na dvě samostatné, ale úzce spolupracující části: divizi Projekty a Vývoj a divizi Technická podpora a systémy. Na pozici nového divizního ředitele nastoupil Jiří Petříček.

 

Představenstvo Union banky pověřilo výkonem funkce náměstka generálního ředitele pro řízení rizik Zdeňka Vojtu a funkcí náměstka generálního ředitele pro prodej Romana Truhláře, který byl zároveň jmenován místopředsedou představenstva Union banky.

 

 

Český Telecom inovuje portál Quick.cz. První novinkou je zavedení vyhledávací technologie Jyxo. Databáze nového vyhledávacího systému umožňuje spravovat až 60 milionů dokumentů.

 

Vydávání magazínu Fit For Fun se rozhodla ukončit společnost Euronews. Magazín bude nahrazen novým lifestylovým měsíčníkem E8, který bude každé poslední pondělí v měsíci součástí týdeníku Euro.

 

Progress Software, dodavatel technologií pro vývoj řešení v oblasti e-byznysu, zveřejnil hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí roku 2002. Tržby za 4. čtvrtletí se zvýšily ze 69,7 mil. USD dosažených ve stejném čtvrtletí roku 2001 na 72,1 mil. USD, tj. o 3 %. Provozní zisk činil 9,2 mil. USD a zaznamenal oproti stejnému čtvrtletí předcházejícího roku růst o 40 %.

 

Mezinárodní síť poradenských společností KPMG International oznámila, že za fiskální rok končící 30. září 2002 činily její výnosy 10,72 mld. USD. Ve srovnání s předchozím rokem se jedná o 3,9% nárůst.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená