FinExpert.e15.cz

Týden: *IBM kupuje Think Dynamics *Slovensko středoevropským tygrem?

Smlouvy o spolupráci, personální změny a další novinky uplynulého týdne.

IBM kupuje specializovanou softwarovou firmu Think Dynamics se sídlem v kanadském Torontu. Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Generální ředitel společnosti Microsoft Česká a Slovenská republika Jiří Devát získal ocenění Nejlepší podnikatel ČR roku 2002 v anketě osobností zařazených v encyklopedii Who is …? v České republice.

Společnost Impromat, která na českém a slovenském trhu zastupuje značku Ricoh, byla centrálou Ricoh oceněna jako distributor roku.

Gemma Systems oznamuje novou implementaci. Nejnovějším zákazníkem informačního systému VISUAL Enterprise je firma Elektro, výrobní družstvo v Bečově nad Teplou, výrobce elektrotechnického spojovacího materiálu.

Alcatel uzavřel dohodu o převzetí soukromé firmy TiMetra, která se specializuje na služby směrování IP/MPLS. Podle dohody zaplatí Alcatel za TiMetra celkem asi 150 milionů dolarů formou výměny akcií.

I.F.T. Progres podepsala smlouvu o realizaci specializovaného řešení pro firmu Primaplyn se sídlem v Praze. Jedná se o vytvoření nového modulu LPG, který bude součástí systému Karat a bude pokrývat mj. firemní procesy související s distribucí plynu.

Systémový integrátor Komix zahájil spolupráci s holandskou společností Tridion, která je dodavatelem řešení pro správu dokumentů. Spolupráce se bude týkat distribuce a nasazování řešení Tridion R5 v České a Slovenské republice.

Třetí ročník celosvětového finále soutěže Podnikatel roku se uskuteční 5. až 8. června v Monte Carlu. Finále se spolu s dalšími 25 podnikateli z celého světa zúčastní také loňský vítěz české části Kvido Štěpánek.
 
Úřad správy společných programů Ministerstva obrany USA si vybral pro vytvoření centra odborné podpory (tzv. Center of Excellence) podnikový portál od Sybase.

Další avizované snížení daní na Slovensku, respektive sjednocení sazby daně z příjmu a daně z přidané hodnoty na 19 procent, činí podle prezidenta Hospodářské komory ČR Jaromíra Drábka ze Slovenské republiky „středoevropského tygra“.

Siemens a Microsoft budou v budoucnu úzce spolupracovat na projektech pro elektronickou veřejnou správu. Analytici předpovídají v letech 2002–2007 zečtyřnásobení objemu trhu v oblasti e-governmentu na zhruba 20 miliard eur.

Personální změny. Od 1.června nastupuje do funkce manažera PR a tiskového mluvčí společnosti Aliatel Pavel Kaidl. Současná PR manažerka a tisková mluvčí Petra Kopecká bude působit na pozici manažerky externí komunikace ve společnosti GE Capital Bank.

Implementace analytického řešení pro americkou vládu vynesla Sybase cenu společnosti Sun a časopisu Computerworld za Nejlepší řešení pro elektronické podnikání.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená