FinExpert.e15.cz

Týden: * V ČR více než deset tisíc dolarových milionářů * Počet bohatých lidí v Evropě roste

Personální zemětřesení v Českém Telecomu a další zprávy z firem za minulý týden.

Koncem roku 2002 bylo v ČR asi 10 000 lidí s majetkem přesahujícím jeden milion dolarů. Podle studie 2003 World Wealth Report, kterou zveřejnily společnosti Cap Gemini Ernst & Young a Merrill Lynch, počet osob s vysokou čistou hodnotou majetku v západní, střední a východní Evropě vzrostl o 3,9 %, neboli o 100 000 lidí na odhadovaných 2,6 milionu osob. Jejich celkové bohatství se v roce 2002 zvýšilo o 4,8 %, neboli o 381 miliard eur a dosáhlo 8,4 bilionů eur (8,8 bilionu USD).

Adastra Corporation za první polovinu fiskálního roku 2003 dosáhla výnosů 107 milionů Kč (od 1. 10. 2002 do 30. 3. 2003), což představuje 40% nárůst v porovnání se stejným obdobím minulého fiskálního roku. Na růstu výnosů softwarové a konzultační firmy se podílela obě hlavní teritoria působení firmy - Česká republika a Kanada.

Computer Press ohlásil za první čtvrtletí letošního roku celkové tržby 98,455 milionů Kč (loni 79,058 milionů), EBITDA (earnings before interest, taxes, depreciation and amortization) 10,948 milionů Kč. Výsledky jsou konsolidované za podniky ve skupině - Computer Press a dceřiné společnosti Computer Press Bratislava, InternetShops a CP Online.

Trask solutions se stala členem Common ČR, sdružení uživatelů midrange počítačů IBM, jehož posláním je podporovat a rozšiřovat využití IT, poskytovat členům nezávislé fórum pro výměnu informací a zastupovat je v jednání s partnery při prosazování jejich zájmů. Trask solutions je konzultační a řešitelská společnost působící v oblasti informačních technologií.

NESS CEE uzavřela obchodní alianci se společností SAP ČR a získala status Alliance Service Partner v České republice. Je to nejvyšší forma partnerství, které může firma poskytující poradenské a implementační služby spojené s nasazováním systému SAP dosáhnout. Vedle odpovídajícího počtu konzultantů, licenčního a implementačního revenue patří mezi podmínky pro získání této formy partnerství zejména celková způsobilost a kvalita služeb.

American Power Conversion oznámila nákup vybraných investičních majetků firmy Tecnikom, dceřinné společnosti i-Age Projects. Tecnikom je společností z Velké Británie vyvíjející inovační průmyslové stojany (racky) , navržené pro datacentra s vysokou hustotou technologií. Akvizice Tecnikomu je dalším krokem APC k zajištění komplexních dodávek zálohování včetně špičkových chladicích jednotek.

Představenstvo Českého Telecomu odvolalo vrcholové manažery, Ondřeje Felixe z funkce generálního ředitele pověřeného řízením a Bessela Koka z funkce zástupce generálního ředitele, v souvislosti se změnou modelu řízení.

Lubor Zíta se stal novým produktovým manažerem CCS, české společnosti pro platební karty, zodpovědným za oblast platebních karet pro fyzické osoby. Do CCS přichází z kladenské společnosti Beznoska, výrobce lékařských implantátů, kde zastával pozici manažera exportu.

Tým společnosti České radiokomunikace posílil nový sales manager Josef Kroupa. Pracoval v Českém Telecomu na pozicích ředitele pro prodej a marketing oblasti Severní Čechy a ředitele pro podporu strategického řízení.

Do funkce generálního ředitele české pobočky společnosti Dell byl jmenován František Schneider. Nahrazuje Gabriela Berdára, který zastával funkci generálního ředitele od roku 1998 a zároveň zodpovídal i za širší region včetně Finska, Řecka a Polska. Gabriel Berdár se ujme pozice generálního ředitele a předsedy představenstva Českého Telecomu.

Radenko Milakovic rezignoval na členství v dozorčí radě Českých radiokomunikací.

Jmenování Ivy Bursové ředitelkou lidských zdrojů pro provozy společnosti umístněné v Brně oznámila divize Automation & Control Solutions firmy Honeywell. Do Honeywellu přichází ze společnosti Gillette.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená