FinExpert.e15.cz

Týden: * T-Systems má Pragonet pod kontrolou * Adobe slaví desáté výročí

Nové události z firem za uplynulý týden.

Český Telecom a Ministerstvo informatiky podepsaly v polovině června smlouvu o zahájení pilotního projektu hlasové virtuální privátní sítě (VPN) veřejné správy. Služba umožňuje použít zvýhodněný cenový tarif pro vybrané telefonní stanice.

Adobe slaví desáté výročí softwaru Adobe Acrobat a formátu Adobe PDF. Od uvedení bezplatného softwaru Adobe Reader distribuovala firma po celém světě půl miliardu kopií.

Výbor pro mezinárodní účetní standardy (IASB) publikoval první mezinárodní standard pro finanční výkaznictví – IFRS 1, Prvotní aplikace IFRS. Podle PricewaterhouseCoopers musí nyní firmy jednat rychle při přechodu na mezinárodní standardy, aby stihly termín stanovený EU – rok 2005.

Zastupitelé Hlavního města Prahy schválili prodej 49% podílu města v telekomunikační společnosti Pragonet. Novým majitelem akcií se stává současný vlastník 51 % firmy, T-Systems International (jedna z divizí nadnárodního koncernu Deutsche Telekom).

Honeywell jmenovala novým oficiálním reprezentantem (National Executive) pro Českou republiku Jaroslava Doležala, který dříve působil jako vedoucí vědecký pracovník v Ústavu teorie informace a automatizace Akademie věd České republiky.

Aliance Adobe a SAP přinese novou generaci technologií pro tisk a formuláře pro SAP.
Obě společnosti se zaměří na klíčové problémové oblasti, které dnes podniky řeší, jako je automatizace formulářů, vyloučení papíru a udržení kompatibility s vládními iniciativami. SAP předpokládá, že v průběhu příštích měsíců začnou dodávat hotová řešení.

Nový intranetový portál připravuje ve spolupráci se společnostmi Microsoft a Infinity stavební firma Skanska. Portál je budován na bázi nové technologie Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003, která bude uvedena na trh letos v létě.

Správní rada APC schválila vyplacení kvartální  dividendy ve výši 0,08 dolarů na akcii. Záměrem správní rady je platit do budoucna srovnatelné kvartální dividendy podmíněné dostupností základního jmění společnosti.

Robert Bosch odbytová  používá personální systém Elanor Global formou ASP a také využívá outsourcingových služeb společnosti Elanor pro zpracování své mzdové agendy pro přibližně 200 zaměstnanců.

Společnosti SAP a IBM oznámily rozšíření existující strategické aliance. V rámci spolupráce bude IBM a její obchodní partneři globálně dodávat řešení SAP pro malé a středně velké firmy při využití softwaru IBM Express, serverů IBM eServer a technologií IBM pro ukládání dat.

IBM implementuje pro Unilever globální internetovou platformu pro týmovou spolupráci v hodnotě mnoha miliónů dolarů. Globální komunikační centrum umožní společnosti Unilever rychleji a účinněji komunikovat se zákazníky, dodavateli, elektronickými burzami a tržišti. Řešení zároveň zajistí propojení interních aplikací společnosti. Nedílnou součástí platformy je sada aplikací IBM Websphere Integration včetně obchodní brány. 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená