FinExpert.e15.cz

Týden: * SuSE linux pro podnikovou sféru * Dva nové procesory od Intelu

Nový Exchange Server 2003 a další novinky z technologií za minulý týden.

Tele2 od začátku července umožňuje také místní volání. Doposud bylo možné využívat služby pouze pro dálkové, mezinárodní hovory a hovory do mobilních sítí. Nyní mohou zákazníci volat v rámci stávajících krajů za cenu 1,39 Kč (včetně DPH) ve špičce a 0,69 Kč (včetně DPH) mimo špičku.

Nový Exchange Server 2003 od Microsoftu, byl vyvinut s ohledem na potřeby uživatelů a IT administrátorů. Cena nového mailového serveru bude stejná jako u Exchange 2000. Exchange 2003 však nabízí lepší produktivitu, která může znamenat snížení celkových nákladů na vlastnictví (TCO).

IBM a výrobci softwaru vyvíjejí otevřená řešení pro zákazníky. IBM oznámila, že se nezávislí výrobci softwaru (ISV)  připojují k programu ISV Advantage Initiative, který má poskytovat technickou a marketingovou podporu při vývoji řešení pro trh malých a středně velkých firem.

Informatica Corporation, poskytovatel podnikového analytického software, oznámila, že její platforma pro integraci dat PowerCenter získala cenu členů SAP FAQ v “Members` Choice Top 25 Tools and Technology”.

Intentia vypracovala tříbodový program, který má usnadnit středně velkým firmám vyrovnat se s plánovanou fúzí společností PeopleSoft a J.D.Edwards a hrozbou následného převzetí nového subjektu firmou Oracle.

SAP provedla vylepšení pro platformu SAP NetWeaver, která pomohou společnostem z různých vertikálních odvětví urychlit procesy mezipodnikové spolupráce a podpořit snižování celkových nákladů na vlastnictví (TCO). SAP rozšiřuje integrační funkcionality SAP NetWeaver o doplňky obsahující přednastavený, odvětvově specifický business obsah a podporu standardů pro výměnu dat na bázi XML.

LSI Logic a Maxtor, informovali o záměru spolupracovat na rozsáhlém testování a vývoji prototypů čipů od LSI Logic a pevných disků Maxtor Atlas. Projekt bude využívat architekturu Fusion-MPT (Message Passing Technology) firmy LSI Logic.

Nextra uvádí na trh novou službu „Nextra Hlas +“ vyznačující se konvergencí dat a hlasu při zachování vysoké kvality.

SAP učinila dva kroky k hlubšímu přijetí  platformy SAP NetWeaver komunitou vývojářů Java. Uvedením vylepšené vývojové infrastruktury a podpory pro Java 2, Enterprise Edition (J2EE) v1.3 ve svém SAP Web Application Serveru a nového integrovaného vývojového prostředí SAP NetWeaver Developer Studio.

SuSE uvádí na trh linuxový systém určený pro pracovní stanice v podnikové oblasti. SuSE Linux Desktop je připravené řešení určené pro podnikové prostředí a státní správu, které obsahuje operační systém a zaroveň přednastavené aplikace. Obsahuje český kancelářský balík kompatibilní s formáty MS Office, poštovní klienty, internetové prohlížeče i nástroje pro skupinové plánování.

Společnost Intel uvedla dva nové procesory Intel® Itanium® 2 a Intel® Xeon™ MP, které dále rozšiřují nabídku produktů Intel pro high-end podnikové výpočetní systémy.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená