FinExpert.e15.cz

Týden: * Spolupráce SAP a IBM *3ghz překonány u přenosných počítačů

Nejlehčí notebook od Fujitsu Siemens a další novinky z technologií za minulý týden.

Elektrolux bude využívat služeb on demand, v  rámci sedmiletého kontraktu bude IBM spravovat celé počítačové prostředí společnosti Electrolux v Evropě. Bude uživatelům poskytovat aplikaci Lotus Notes, služby podpory, správy a odborné pomoci. Electrolux bude využívat variabilní cenový model,. Smlouva odhaduje počet počítačů přibližně na 13 000 až 19 000.

IBM oznamuje cenu plně funkční databáze db2 pro menší firmy.Verze pro Linux a Windows Version 8.1 je nyní celosvětově k dispozici v ceně $499 za base server package s dodatečnými licenčními náklady $99 na uživatele. Pro společnost s 50 uživateli jednotlivých aplikací je nabízena za $5,449 ve srovnání s $11,245 za Microsoft 2000 SQL Server.

IBM představila nový software DB2 Cube Views, který lépe připravuje komplexní informace pro analýzu pomocí širokého spektra analytických aplikací jiných společností.  Tyto aplikace díky novému softwaru pracují o 10 až 70 procent účinněji a mohou mezi sebou snadněji sdílet informace.

Fujitsu Siemens Computers uvádí na český trh nejlehčí notebook. LIFEBOOK S6120. Přístroj o hmotnosti 1,7 kg nabízí vysoký výkon s dlouhou výdrží na baterie a podporu bezdrátové konektivity v maximálně přenosném provedení. Univerzální modulární šachta umožňuje i za provozu střídat v notebooku různé optické mechaniky a další výměnná zařízení.

Check Point oznámil překonání rekordního výkonu svým software Next Generation™ (NG) with Application Intelligence. Na standardním hardware běžícím s Check Point SecurePlatform™ mohou nyní zákazníci získat výkon firewallu, který překonává propustnost 4 gigabity za sekundu a pro VPN připojení propustnost 1 Gbps.

Od uvedení nové generace čipových sad pro servery a pracovní stanice počátkem roku 2002 již společnost Intel dodala jeden milión čipových sad pro podnikové informační systémy. Tato řada čipových sad je prvořadě určena pro procesor Intel® Xeon™.

SAP a IMB budou spolupracovat na dodávkách řešení pro malé a středně velké firmy.Podle smlouvy bude IBM celosvětově spolupracovat se zákazníky z řad malých a středně velkých firem a pomáhat jim s nasazením průmyslově specifických řešení mySAP™ All-in-One a řešení SAP® Business One.

Dell překonal frekvenci 3ghz u přenosných počítačů. Nový notebook Dell Inspiron 5150 je vybaven nově uvedeným procesorem Intel® Pentium 4-M s frekvencí 3,06 GHz , který  nabízí nejvyšší dostupný výkon pro mobilní počítače.

Sybase přináší uživatelům PowerBuilderu možnost vývoje aplikací pro mobilní přístroje.
Pomocí Pocket PowerBuilder mohou vývojáři využít své znalosti i stávající aplikace k rozšíření dostupnosti podnikových informací o zařízení na bázi Windows CE.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená