FinExpert.e15.cz

Týden: * Služba nokia N-Gage™ Arena * Nový server zdraví.idnes.cz

Co se událo na internetových vlnách za minulý týden.

Zpravodajský server iDNES spustil nový samostatný web s názvem Zdraví iDNES (http://zdravi.idnes.cz), na kterém čtenáři najdou všeobecné zpravodajství o zdraví, trendech, objevech i nemocech. Samostatné kapitoly jsou věnovány například hubnutí a zdravé výživě, kouření a nejrůznějším závislostem nebo pohlavním chorobám. Zpravodajské informace doplňuje zdravotnický katalog obsahující přehled zdravotnických serverů, odkazy na servery zabývající se alternativní medicínou, redukcí nadváhy a dietami, nemocemi, léky a zdravotně postiženými. 

Na stoupající zájem novinářů z celého světa o vstup na stránky značky Volkswagen zareagovala automobilka vytvořením nové domény www.volkswagen-media-service.com, která nahrazuje dřívější adresy www.volkswagen-presse.de a www.volkswagen-press.com. Například „anglické“ stránky této internetové databáze nyní využívá více než čtvrtina ze 7600 celosvětově registrovaných zástupců médií.

LogicaCMG uvedla do provozu systém RTGS Readiness, který bude k dispozici 205 bankám a finančním institucím v Indii a umožní provádět transakce v reálném čase (RTGS – Real Time Gross Settlement). Jedná se o součást dlouhodobého programu realizovaného indickou centrální bankou.

V půlce srpna odstartovala speciální příloha sportovní sekce zpravodajství iDNES věnovaná nadcházejícímu mistrovství světa v lehké atletice, které se uskuteční v Paříži ve dnech 23. až 31. srpna. Již dnes najdou čtenáři na internetové stránce www.idnes.cz/atletika  program mistrovství, fotografie a vizitky všech českých reprezentantů, ohlédnutí za posledními šampionáty, rekordní listiny a samozřejmě zpravodajství k atletice se vztahující.

Poskytovatelé hostingových služeb se bouří proti rozhodnutí CZ.NICu. Nedávno zveřejněný ceník CZ.NICu upravující cenu registrace národních domén vyvolal spíše rozpaky. Internetová komunita očekávala, že dojde ke snížení ceny registrace. Cílem společné iniciativy firem Ignum, Globe Internet a Zoner software je svolání mimořádné valné hromady. Ta by měla změnit stanovy tak, aby ceník schvalovala valná hromada.

Nokia představuje službu N-Gage™ Arena, která bude aktivována 7. října 2003, tedy v den, kdy bude spotřebitelům na celém světě komerčně k dispozici herní zařízení Nokia N-Gage.

Společnost SkyNet ohlásila zahájení akce „Klient hledá klienta“, která je určena pro stávající zákazníky služby Sky ADSL Home. Ti mohou získat slevu ze svého měsíčního paušálu přípojky ADSL za každého zprostředkovaného nového zákazníka. Odměna ve formě slevy měsíčního paušálu přípojky ADSL je poskytována po celou dobu trvání této akce, nejméně však po dobu jednoho roku od jejího vyhlášení. Výše slevy je ovlivněna počtem zprostředkovaných služeb Sky ADSL bez ohledu na tarif služby.

 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená