FinExpert.e15.cz

Týden: * Pirátský AutoCAD v ČR a SR * Pracovní stanice HP s Pentiem 4

Adobe rozšířila paletu digitálních audio-nástrojů // Platforma Borland pro malé podniky

Pirátský AutoCAD v ČR a SR. V ČR a na Slovensku se zvýšil počet pokusů o registraci pirátské kopie probramu AutoCAD 2002. Společnost Autodesk upozornila zájemce o koupi softwaru, aby nakupovali prostřednictvím autorizovaných prodejců.

Systém pro legalizaci softwaru. Ostravská společnost FairNet Systems uvedla na trh novou verzi 2.6 svého systému PCinfo pro legalizaci softwaru. Nabízí skrytý běh PCinfo klienta, takže jednotlivé počítače lze testovat i bez vědomí jejich uživatelů. PCinfo poskytuje komplexní řešení legalizace software - od detekce software až po jeho evidenci.

Pracovní stanice HP s Pentiem 4. HP uvádí na český trh pracovní stanici HP xw4100 osazenou procesorem Intel Pentium 4. Stanice zvyšuje výkon systému zkrácením čekací doby pro přístup do paměti. Technologie Intel Hyper-Threading umožňuje zpracovávat více aplikací současně, jakoby se jednalo o dvouprocesorovou stanici.

Oracle upgradoval systém pro Walter. Aplikační sadu Oracle E-Business Suite, z verze 11 na 11i, upgradovala společnost Oracle u výrobce leteckých a průmyslových turbínových motorů Walter.

Technologie pro bezpečnost aplikací i sítě. Bezpečnostní technologii Application Intelligence představila firma Check Point Software Technologies. Řešení bude integrováno do produktové řady Check Point NG; působí na aplikační i síťové úrovni.

Chropyňská strojírna zavádí Visual Enterprise. Společnost GEMMA Systems oznámila, že dalším zákazníkem systému Visual Enterprise se stala společnost Chropyňská strojírna, zaměřená především na výrobu svařovacích a dopravníkových technologií pro automobilový průmysl. Visual Enterprise má pokrýt veškeré informační toky v podniku s důrazem na řešení zakázkové výroby a plánování.

Přepínače pro firemní sítě. Dell Computer představil tři přepínače PowerConnect, které přinášejí rozšířenou funkcionalitu a flexibilitu. Přepínač pro gigabitový Ethernet PowerConnect 5212 a přepínače pro Fast Ethernet PowerConnect 3348 a 3324 nabízejí výkonnou konektivitu a zjednodušují správu firemních sítí

Nová duální vypalovačka. AT Computers uvádí na český trh novou interní duální mechaniku Sony DRU510A s rozhraním Ultra ATA/33. Rozšiřuje tak řadu DRU500A/AX. Externí model DRX510UL s rozhraním FireWire a USB 2.0 se objeví v červnu.

Nový bezpečnostní software. Správu bezpečnostní politiky, centrální ovládání a sledování sítí pro ochranu před zákeřnými kódy poskytuje nová verze McAfee ePolicy Orchestrator 3.0, kterou ohlásila McAfee Security, divize společnosti Network Associates. Verze 3.0 umožní vysokou rychlost aktualizace,  lepší využitelnost a sledování sítě. 

IT projekty DaimlerChrysler. Siemens Business Services implementuje pro DaimlerChrysler systém pro správu servisních procesů v závodě automobilky v Sindelfingenu. Zároveň nasazuje řešení na platformě SAP Automotive 3.0 v továrně v Kasselu. Projekty  představují zakázku v hodnotě desítek milionů eur.

ČD vypsaly tendr na GSM-R. ČD vypsaly výběrové řízení na pilotní projekt GSM-R v traťovém úseku Děčín - Ústí nad Labem - Praha - Kolín na IV. mezinárodním koridoru. Slovenské dráhy s výstavbou digitálního systému GSM-R už začaly. GSM-R se stává železničním komunikačním standardem zaručujícím interoperabilitu v rámci celé Evropy.

Barevné tiskárny HP Color LaserJet 1500. Řada barevnych laserovych tiskaren HP Color LaserJet 1500, uvedená na český trh, tiskne v rozlišení až 600 dpi, využívá technologii HP Imageret 2400. Rychlost tisku dosahuje 16 černobílých nebo 4 barevné strany za minutu.

Platforma Borland pro malé podniky. Borland Software Corporation představil Borland Enterprise Server, Team Edition - kompletní platformu pro běh J2EE aplikací pro malé a střední podniky, příp. pro dílčích aplikace velkých společností.

Adobe rozšířila paletu digitálních audio-nástrojů. Společnost Adobe uzavřela dohodu, která jí umožní získat technologii Syntrillium Software, přední firmy v oboru digitálních audio-nástrojů. Aplikace Cool Edit Pro, hlavní produkt firmy Syntrillium, se připojí k řadě Adobe Premiere, Adobe After Effects, Adobe Encore DVD a Adobe Photoshop.

Unisys představil přírůstky mainframů. Firma Unisys Corporation představila nové přírůstky serverů Dorado do rodiny svých mainframů ClearPath Plus. Společnost Unisys rovněž ohlásila novou infrastrukturu služeb pro servery řady ClearPath, které zákazníkům pomáhají zvýšit jejich životnost a využití.

Komix dokončila testování pro GE Capital. Společnost Komix dokončila zátěžové testování systému UFO G1 s využitím softwaru LoadRunner společnosti Mercury Interactive. Testování mělo prověřit schopnost zpracování reálných objemů transakcí po uvedení do ostrého provozu.

Na trhu nové multifunkční zařízení. Kancelářské multifunkční zařízení Ricoh Aficio 2035/2045, uvedené na český trh, nabízí nové komunikační možnosti, bezpapírové faxování, skenování do elektronické pošty, možnosti jednoduše kontrolovat a distribuovat kancelářské výtisky, kopie, faxy a naskenovaná data.

Oracle ohlásil další verzi CRM. Oracle Sales, novou verzi odbytových aplikací na bázi řízení vztahů se zákazníky (CRM), uvádí na trh společnost Oracle. 

Ocenění pro 3Com. Společnost 3Com Corporation oznámila, že zařízení 3Com NJ90 Network Jack získalo ocenění Best of Interop v kategorii infrastruktury podnikových sítí od redaktorů časopisů CRN, Network Computing, VARBusiness a Network Magazine vydavatelství CMP Media na veletrhu NetWorld+Interop 2003 v Las Vegas.

Ignum pronajímá prostor na Serveru 2003. Podporu operačního systému Microsoft Windows Server 2003 v rámci pronájmu webového prostoru nabízí na svých serverech česká společnost Ignum.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená